М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Із поданих нижче речень випишіть ті, у яких: 1) прямий додаток виражений синтаксично нерозкладним словосполученням;

2) додаток виражений інфінітивом;

3) прямий додаток виражений субстантивованим словом;

4) неузгоджене означення виражене непрямим відмінком іменника;

5) є обставина причини.

1. Син взяв шматок хліба і почав пити чай (Панас Мирний). 2. Ввечері крізь сон благав матір розповісти казку про Івасика-Телесика (Г. Тютюнник). 3. А ось і перша бджола, шукаючи поживи, золотим жолудцем упала на мачушник, забриніла йому ранкову пісню і почала набирати пилок у свої кошики. 4. Гордих час швидко скручує в баранячий ріг! 5. Секретарка багато читала і все нерозгадане чи потаємне називала візантійщиною. 6. Спів людей порушив тишу дрімотного села (З тв. М. Стельмаха). 7. Я пам’ятаю вечори зимові, Мовчання саду, візерунки шиб (М. Рильський). 8. У великій лабораторії неба відбувався розкішний процес наростання грози (О. Гончар). 9. В первонароджену хвилину чистоти З тобою обмінялись ми серцями (М. Вінграновський). 10. Рука його починає труситися від болю в хребті (Ю. Яновський).

👇
Открыть все ответы
Ответ:
valikotura
valikotura
17.05.2020

Відповідь:

Пояснення:

І роси, і птиці, і трави з зорею вітають мене.( Роси, птиці, трави- підмет; з зорею - додаток; вітають - присудок; мене - додаток)

На вершечку  стрілецької гори, і в долинах,  скрізь запанувала тиша.( На вершечку - обставина; стрілецької - означення; гори- додаток: в долинах- обставина; скрізь - обставина; запанувала- присудок; тиша - підмет)

За переказами шипшина дарує людям усе: красу, молодість і процвітання.( За переказами - додаток; шипшина - підмет; дарує - присудок;  людям- додаток; усе - додаток; красу, молодість, процвітання - додаток)

Не бешкетуй розбишако, слухай нашого батька.( Не бешкетуй- присудок; розбишако-підмет; слухай - присудок; нашого - означення; батька - додаток)

Доброта, чуйність, вихованість- ці риси прикрашають людину.( Доброта. чуйність, вихованість - додаток; ці- означення; риси - підмет4 прикрашають- присудок; людину- додаток)

Надворі  панувала тиша, але цвіркун іноді її порушував. ( Надворі - обставина; панувала- присудок; тиша - підмет; ціркун - підмет; іноді- обставина; її - додаток; порушував- присудок)

4,7(23 оценок)
Ответ:
ninadodichenko
ninadodichenko
17.05.2020

1) Молоко корисно для організму, в ньому багато кальціюю.

2)Всі молочні продукти корисні і присутність їх на наших столах це кращий вибір на користь здоров'я.

3) У цих продуктах потребується організм в будь-якому віці, вміст у них вітамінів, кальцію та інших корисних речовин роблять їх унікальними в оздоровленні внутрішніх органів і шкіри.

4)У кожному продукті, сметана чи, ряжанка, йогурти, сир, кефір, укладена користь для вашого здоров'я

5)Молочні продукти на вашому столі збережуть ваше здоров'я на багато років, а дітям вони просто необхідні для росту і розвитку організму.

4,7(19 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ