На крутому березі Дністра стоїть невелике село Берізки. У тих Берізках і живе учень п’ятого класу Роман Курочка. Хлопець він на вигляд не дуже показний: невисокий, худорлявий, кирпатий, з гарними темно-сірими очима. А русяве волосся на голові за літо так вигорає на сонці, що стає білим-білим. Груди і плечі вузькі.
Роман був найменшим у класі. Вийдуть учні на фізкультуру, вишикуються в одну лінію, плече до плеча, то Курочка найостанніший. А коли йдуть строєм, Микола Перегуда, що був у класі найвищим, озирнеться та насмішкувато й кине:
— Ей, Романе, ноги вище піднімай!
І весь клас так і зайдеться сміхом.
Узагалі той Перегуда не давав бідному Курочці спокою. Високий, здоровий, він, бувало, штовхне хлопця в плече:
— Ти, Романе, навіть не курочка, а справжнісіньке курча.
Роман мовчки зносив ті глузування Перегуди. Та й що міг сказати, коли на зріст він був якраз тому під руки. Тільки одного разу не втерпів, стиснув кулаки і тремтливим голосом сказав:
— Ну почекай, ми ще з тобою поквитаємось…
— і, певно, в ту хвилину Романові дуже хотілося бути більшим і сильнішим за Перегуду.
Жили Роман з матір’ю на березі Дністра. Невелика їхня хата у садочку стояла над дорогою, а кінець городу спускався до самісінької води. І влітку, поки мати працює в колгоспі, хлопець усе біля річки: то рибу ловить, то ятери сушить, то весло струже або смолить свою плоскодонку. А то збере цілу ватагу таких хлопців, як сам, та все проводить з ними змагання.
І тут Роман виявився таким майстром, що випередити його ніхто не міг. Він так спритно вимахував руками і перебирав у воді ногами, що й справді був схожий на прудку рибину .
Відповідь:
Прислівя:
Робить, як чорний ВІЛ
Працюй як КОНЯКА, а їж, як СОБАКА
Робота не ВОВК, а ліс не втиче
Печені ГОЛУБИ не летять до губи
Щоб РИБУ зїсти, потрібно у воду лізти!
Приказки:
Іде, як КОРОВІ сідло
Лякає МИША КИЦЬКУ, а сама і з нори не вилазить
В людя Ілля, а в дома СВИННЯ
Сів, як РАК на мілкому
Його й МУХА крилоб вбє
Загадки:
Один БАРАНЕЦЬ, пасе тисячу ОВЕЦЬ
Є на світі КІНЬ — всьому світу не вдержати
Сам чорен, та не ВОРОН, є роги, та не БИК, шість ніг без копит
Скільки кроків зробить ГОРОБЕЦЬ за сім років?
Сірий, ікластий, хоче ВІВЦЮ вкрасти
Пояснення:
Старався! Удачі
ответ: На західному узбережжі сучасної Греції, недалеко від Афін, розташувалося стародавнє місто Олімпія.
[За переказами, саме тут Зевс вступив(присудок, двома лініями) у боротьбу зі своїм батьком]1: [кровожерливий і віроломний Крон пожирав(присудок, двома) своїх дітей]2, (оскільки оракул передбачив(присудок, двома) йому загибель від руки сина)3.
[ ]1 : [ ]2, ( оскільки )3
1-2 речення пов’язані безсполучниковим зв’язком, 2-3 - підрядним .
Мати врятувала Зевса, він здолав Крона. На честь цієї перемоги започатковано Олімпійські ігри.
[Минуло(присудок, двома) більше двох століть ]1, і [ в 456 році до н.е. в Олімпії архітектор Лібон збудував(присудок, двома) храм, присвячений Зевсу ]2, (що став головною святинею (став святинею – присудок) міста)3.
[ ]1, і [ ]2, (що )3.
1-2 речення приєднані сурядним зв’язком, 2-3 приєднані підрядним зв’язком.
Міць Греції поступово зростала, і , щоб храм не мав надто простий вигляд, вирішили прикрасити його статуєю Зевса Олімпійського, призначивши головним архітектором скульптора Фідія. Майстер почав закладати статую близько 440 року до н.е., підготувавши за рік до цього реманент. Деталі, зроблені ним, збирали в храмі. Статуя, заввишки в 12 метрів, ледь вписувалася в приміщення храму, за що скульптора критикували. Вражені величчю статуї Зевса, сучасники визнали її одним із семи чудес світу. Про скульптурний образ Зевса свідчать артефакти. Фідій зобразив його на троні.
[Оливковий вінок прикрашав(присудок,двома) голову бога]1 [ борода хвилястими пасмами обрамовувала(присудок, двома) його обличчя ]2, а [ з лівого плеча спадав(присудок, двома) плащ ]3, (що прикривав(присудок, двома) частину ніг)4.
[ ]1 [ ]2, а [ ]3, (що )4.
1-2 речення пов’язані безсполучниковим зв’язком, 2-3 речення приєднані сурядним зв’язком, 3-4 приєднані підрядним зв’язком.
Статуя виконана в хрисоелефантинній техніці. Мандрівники , які бачили скульптуру, звертали увагу на дивне поєднання в лику Зевса владності, мудрості й доброти. Дерев’яний трон, оздоблений золотом і слоновою кісткою, прикрашали богиня Перемоги Ніка, харити, ручки підтримували сфінкси. Перед п’єдесталом був невеликий басейн, оздоблений блакитним елевксінським каменем і білим мармуром. Завдяки світлу, що відбивалося від рідини в басейні, складалося враження, що сяйво йде від лику божества.
Нащадки високо оцінили витвір Фідія. Імператор Калігула хотів, але не зміг перевезти скульптуру до Рима. Із часом споруду пошкодили стихії. Багаті греки перемістили статую Зевса до Константинополя, де вона була знищена пожежею в 462 році.
Объяснение:
До підрядних частин треба поставити зверху питання:
У 1 реченні – ЧОМУ
У 2 реченні – ЯКИЙ?
У 3 реченні – ЯКИЙ?
Підмети й присудки виділені жирним. Підмети підкреслені. Після присудків стоїть, як їх треба підкреслити.