4. Усі словосполучення побудовані правильно в рядках [ десятеро курчат, семеро столів, троє учениць [ двоє окулярів, п'ятеро цуценят, троє вікон двоє дверей, троє малят, четверо ведмежат троє столів, четверо медсестер, двоє дітей
Ми живемо в світі, який сформувався за багатовікову історію розвитку народів різних країн, культур, мов. ми не можемо жити, не спілкуючись з іншими людьми. кожний народ використовує те, що придумали інші. якщо уважніше придивитись до слів, які ми вживаємо кожного дня, то виявиться, що багато з них прийшли до нас з інших мов, тобто мають іншомовне походження. я спеціально знайшов "словник іншомовних слів" і перегорнув його. і що ви гадаєте? просто у власній квартирі я знайшов безліч предметів, до яких ми звикли і навіть назви яких нам рідними. але ж слова "телевізор" і "телефон" мають грецьке і латинське походження: tele (з грецької) означає "далеко", "далекий", video (з латинської) — "здатність бачити", phone (з грецької) — звук. магнітофон — від грецького magnetis — магніт і phone. у кожній квартирі є диван, а слово це персидського походження. у мене, наприклад, є акваріум, це слово прийшло з латинської мови і означає "водоймище". а ще помідор, каструля, термос, папір. якщо звернути увагу на слова, якими ми користуємось в школі, то побачимо, шо тут теж іншомовні слова відіграють головну роль. більшість назв предметів (біологія, зоологія, ботаніка, ія, ія, література) мають іншомовне походження. наприклад, bio — (з грецької) — життя, logos — поняття, вчення, geo — земля, grapho — пишу, ія — землеміряння, ботаніка (від botane — трава, рослина) — наука про рослини, зоологія (від toon — тварина) — наука про тварин. слово "література" прийшло з латинської мови (від litem — буква). завдяки телебаченню, радіо, а зараз ще й інтернету (слово ійського походження) зв'язки між людьми і мовами поширюються, до нас приходять дедалі нові слова, що відображають факти сучасного життя.
1. Літеру И на місці пропуску треба писати в кожному слові рядка Б)тр...вога,зупнятися,мнулий
2.Уподібнення приголосних відбувається за вимови кожного слова рядка б)донечці,берізка,баскетбол
3.Правильно написано кожне слово рядка в)борідка,слизько ,ніжка
4.Букву Т на місці пропуску треба писати в кожному рядку слова в)шіс..надцять,контрас..ний
5.Чергування голосних звуків можливе в кожному слові рядка А)компас, шестеро, вечір
Прикметник У треба писати в обох словосполученнях рядка В)записав(у,в)альбомі ,запишу (у,в)зошит
6. Молоко - молочне Друг - друзі Молочне озеро розливалося в моїй тарілці, від берега до берега, плавали одинокі пластівці схожі на маленькі барки серед високої води. Родичі, яких ми можемо вибрати самостійно - це наші друзі.
7. доблесть - (д о б л е(и) с' т') - 8 букв, 7 звуків, е наближена до и, с і т пом'якнеші, м'який знак не позначаємо, наголог на о. вернешся - (в е(и) р н е ш' с' а)- 8 букв, 8 звуків, перша е наближена до и, наголос на другу е, ш і с пом'якшені, буква я позначає лише одну літеру -а, бо стоїть після приголосної.
семеро столів
троє учениць
п'ятеро цуценят
троє вікон
двоє дверей
троє малят
троє столів
четверо медсестер
двоє дітей