М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Твір на тему творчість тараса шевченка

👇
Ответ:
licialime00
licialime00
10.06.2022
 У 1840р. Тарас Шевченко надрукував поетичну збірку «Кобзар». А восени був удостоєний срібної медалі другого ступеня Академії за картину «Хлопчик-жебрак, що дає хліб собаці». Наступного року вийшла окремою книжкою поема «Гайдамаки». У 1843—1845 pp. поет відвідав Україну. За кілька місяців він устиг побувати в багатьох місцях Київщини, Чернігівщини та Катеринославщини (тепер Дніпропетровська область). Підчас мандрів поет гостював у ліберально настроєних панів. Але найбільше його вразили побачені картини злиденного життя кріпаків, їхнє безправне становище. Побував Тарас і на місці розташування славної Запорозької Січі. У рідному селі Шевченко побачився з братами й сестрами, застав ще живого діда, намалював його, а також свою хату.  У 1837р. Тарас Шевченко написав поему «Причинна», а 22 квітня 1838 р. спільними зусиллями згаданих митців Шевченко був викуплений з кріпацтва. Цього ж року він став вільним слухачем Академії мистецтв, а згодом одним з найулюбленіших учнів видатного російського художника Брюллова. Юнак поглинав книги з мистецтва, всесвітньої історії^ слухав лекції з анатомії, фізіології, зоології, часто бував у театрах і музеях. 
У 1845р. поет повернувся до Петербурга, завершив навчання в Академії, видав на власні кошти «Живописну Україну» — серію картин, де відображено історичні місця України, її побут і природу. Написав п'ять поем: «Кавказ», «Єретик», «Великий льох», «Наймичка», «І мертвим, і живим...» та всесвітньо відомий «Заповіт»: У 1846р. Тарас Шевченко вирушив до України з метою там оселитися, знайшов роботу в Київській археографічній комісії та почав змальовувати й описувати історичні пам'ятки по всій Україні. Цього ж року в Києві поет познайомився з викладачем історії Київського університету, в майбутньому — видатним уче-ним-істориком, письменником та публіцистом М. Костомаровим, який загітував Шевченка вступити до таємної політичної організації — Кирило-Мефодіївського братства, яке поширювало ідеї слов'янського єднання, маючи за мету утворення федерації вільних слов'янських народів. Основний програмний документ організації — «Книга буття українського народу», написана Костомаровим. У ньому читаємо, що недалеко вже той час, коли в Україні всі люди будуть «вільні і рівні, і не мала б Україна над собою ні царя, ні пана, опріч Бога Єдиного, і, дивлячись на Україну, так би зробилось і в Польщі, і в інших слов'янських краях». У цій же книзі гостро затавровано Петра І та Катерину II, названо їх катами за те, що вони позбавили Україну волі. 
4,6(92 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

ПРОСТИТЕ ЧТО ТАК ДОЛГО

Объяснение:

-добридень, сашко.

-добрилень, наталіє петрівно.

-о, як ти підріс за літо! вже такий високий став!

-еге, підріс! тепер буду вищий за всіх у класі!

-тю, не переживай. діти всі ростуть. будеш скоро викоким, як твій батько!

-ой людоньки, не хочу!  

- чому? чоловіки мають бути високими та стрункими! і ти будеш!

- кахи-кахи! який же я чоловік? мені ж тільки 9 років!

- сашко, ну, ти ж колись станеш від цього нікуди не дінешся.

- мені ще ого-го скільки років бути дитиною. ще треба школу закінчити. а вона така складна. думаю, що доведеться ще років 30 вчитися в ній.

- чому це?

- важко гризти мені, наталіє петрівно, граніт науки цей.

- ой, нещастя моє, треба старатися. сумлінно виконувати всі і завдання.

- ой, людоньки, так я ж їх виконую! от тільки оцінки погані!

- а чому тоді оцінки погані?

 - я ж кажу: граніт науки важко мені гризеться.

-ах смішний же ти, сашко!

- ой лишенько, я ж до школи запіснююсь!

- ну добре, бувай.

- будьте здорові!

4,5(16 оценок)
Ответ:
asdfgh21
asdfgh21
10.06.2022

1. Тоді ми майже ні про що не встигли поговорити, бо лютий вітер, шугаючи в скелях, розносив слова. 2. Наш знайомий стоїть край палуби і, ні на кого не звертаючи уваги, зосереджено годує чайок. 3. Дівчина, здається, ні до кого не мала інтересу. Ні в які розмови вона не втручалася (Із тв. О. Гончара). 4. На чужині не ті люди, важко з ними жити, ні з ким буде поплакати, ні поговорити (Т. Шевченко). 5. Ніхто не пам'ятав, щоб Олександр Петрович за будь-яких обставин змінив свою поважну ходу (О. Гончар).

4,6(67 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ