Відповідь:
Характеристика Віолетта Борігард: обмежена, егоїстична, цілеспрямована і самолюбна спортсменка. Дівчинка, що постійно жує жуйку. Хизується тим, що встановила з цього світовий рекорд по найдовшому жуванню — жує одну жуйку протягом трьох місяців. «Подобається чіпляти липкі пожовані грудочки на ліфтові кнопки. Тоді до пальця того, хто заходив в ліфт після мене й натискав кнопку, приклеювалась моя стара жуйка».
Батьки схвалюють все, що робить їхня донька. Мама постійно говорить, що панночкам так не личить.
На фабриці Віллі Вонка Віолетта Борігард взяла експериментальну жуйку-обід, роздулася і стала схожою на величезну чорницю. Потім з неї вдалося вичавити сік, і вона стала настільки гнучкою, що навіть пересувалася акробатично, але її обличчя залишилося фіолетовим.
Сенкан
Віолети Борегард
Самолюбна, фіолетова
Жувати, змагатися, роздуватися
Мрія - жуйка, якої вистачить на все життя.
Гординя
Пояснення:
Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.
Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.
Отже, як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?
1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.
2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.