2) Іван Пулюй – видатний фізик і електротехнік, учений, винахідник і громадський діяч. (5) Як фізик, він був віртуозним конструктором і експериментатором.
(7) Народившись на Тернопільщині, з відзнакою закінчив Тернопільську класичну гімназію.
(4) Як палкий патріот, що силою обставин був відірваний від рідної землі, Пулюй багато зусиль та творчої енергії віддав громадсько-політичній роботі. (3) Упродовж усього життя його діяльність була спрямована на національне відродження України. (6) Він завжди пам'ятав про свою належність до українського народу й ніколи не ганьбився цим. (1) Навпаки- називав Україну перлиною Європи та вірив у її незалежність.
Кількість мікротем - 3.
Объяснение:
Нешодавно мене дуже вразив один вчинок. Відпочиваючи влітку в лісі, я стала свідком жахливої ситуації. Маленька дівчинка безжалісно ламала гілки дерев і шкодила кору ножем. Коли я запитала ї про причину поводження, то вона поскаржилась на поганий настрій. Я вирішила провестиз нею виховну розмову, розповідаючи про те, що вона вчиняє погано, і що природа не винна у поганому настрої. Вона дійсно засоморилась і попрохала вибачення, обіяцючи більши ніколи так не робити.
Людина і природа міцно взаємопов'язані між собою і ми повинні сприймати природу не тільки очима, а й душею, серцем.
Цей приклад був наведений не даремно: я хочу щоб кожен з вас задумася над своїм ставленням до природи! i
У язичницькі часи святкувався день народження богині води Дани. Від давніх звичаїв слов'ян збереглося особливе ставлення до води у цей день. Ще у древньому Києві щороку на Водохреще до Дніпра сходилося майже все населення як на велике свято - освячення води, а найспритніші юнаки прагнули неодмінно скупатися одразу після дійсва.
Для християн Водохреще - це свято Хрещення Ісуса Христа. Коли Ісусові виповнилось тридцять років і настав час вийти йому до людей зі своєю наукою, він із Галілеї прийшов на річку Йордан до Іоанна Хрестителя, щоб охреститися від нього.
У церквах у цей день святять воду, яка набуває цілющих властивостей.
Напередодні Водохреща святкується "Голодна кутя", або другий Святвечір.
увесь цей день віруючі люди нічого не їдять - постують.. Сідають вечеряти, коли вже засяє зоря.На вечерю подають пісні страви - смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар.