1. Назвати вид речення по меті висловлення (оповідальне, питальне, спонукальне).
2. Якщо речення окличне, відзначити це.
3. Знайти й підкреслити граматичну основу речення й показати, що воно простої
4. Розповісти про будову речення:
- двоскладне або односкладне; якщо односкладне - якого типу (виразно - особисте, невиразно - особисте, безособове, називное);
- нерозповсюджене або розповсюджене;
- повне або неповне (якщо неповне, указати, який член речення в ньому опущений).
5. Відзначити, якщо речення ускладнене однорідними членами (однорідними реченнями з узагальнюючим словом) або відособленими членами речення, звертанням, вставними словами й др.
6. Розібрати речення по членах і вказати, чим вони виражені (спочатку розбираються підмет і присудок, далі - другорядні члени, що входять до складу підлягаючого, потім - до складу присудка).
7. Пояснити розміщення знаків препинания.
Приклад:
Гарна троянда лежала на столі
1. Речення оповідальне
2. Неокличне
3. Троянда – підмет, лежала – присудок
4. Двоскладне, розповсюджене, повне
5. Неускладнене
6. Головні члени: троянда – підмет, виражено іменником; лежала – присудок, виражено дієслов.
Другорядні члени: троянда (яка?) гарна – погоджене визначення, виражено прикметником; лежала (де?) на столі – обставина місця, виражено іменником спредлогом.
7. Крапка – коштує наприкінці речення
Объяснение:
Через усе моє дитинство тече річка Сіверський Донець. Починається вона десь там, де води його ще по вінця затоплюють прарічище повенями, де колись військо князя Ігоря купало коней, де землі дарують справді царські скарби археологам.
Береги ріки рясно поросли вербами, густо помережані стежками людських доль, тягнуться кудись далеко, щоб на обрії злитись з небом і знову повернутися над селом обрамленням Чумацького Шляху, створити вічну взаємодію землі й неба, плинного й вічного, насущного і почасового.
Приємно купатись у водах Сіверського Дінця, у ніжності зоряних ночей, у пісенному морі сільських вечорів, коли село співає кожним своїм гомоном, де діти збираються на ігрища, де селяни вечеряють після втомливої цілоденної праці на толоці.
Саме звідси в мене природна любов до рідного краю, села, повага до людей.
Объяснение:
Дружба, в моєму розумінні - це певний зв'язок між людьми, що грунтується на почутті прив'язанності, дружньої симпатії, любові. Особисто для мене, друг - це людина, якій довіряєш майже як собі, тому друзів в мене дуже мало, але багато приятелів. Друг це той, хто розділить з тобою повність й радості й печалі, до в скрутну хвилину, але й сам може у будьякий момент попросити й тебе про поміч. Тобто цей зв'язок грунтується на спільній й симпатії один до одного.
Але, нажаль, не всі розуміють дружбу так, як я. Нажаль, деякі люди використовують дружбу, щоб отримати від свого "друга" усе, що їм хочеться, й тоді, коли все розкривається, обманутий друг втрачає віру в людей. Але, як то кажуть, це вже зовсім інша історія)))