- Здрастуй, Іванко!Радий тебе зустріти!
- І я так само радий! Ну, розповідай, як провів зимові канікули?
- О, я провів їх дуже цікаво. Ми з батьками їздили в село до моєї бабусі та дідуся.
- Справді?
-Так, я катався на санчатах,на ковзанах і навіть знайшов там собі нових друзів.А ти як провів зимові канікули?
-Я провів його вдома. Але не нудьгував.
- Чим же ти займався цілих два тижні?
-Я допомагав мамі прибиратися,читав книги,допомагав татові з машиною,а також гуляв з друзями на подвірї,катався на санчатах і дуже гарно проводив час вдома.
- Ну, тоді розповіси мені, що прочитав. А я тобі розповім с ким я познайомився.
- Згоден!
Скоро почнуться зимові канікули, на які я з нетерпінням чекав. Я хочу їх провести весело і з користю, тому заздалегідь дещо запланував. Відомо, що найкращий відпочинок - це подорож. Я дуже люблю подорожувати, тому що це приносить мені не лише велике задоволення, а й дає багато знань про навколишній світ. Цього року ми з сім*єю вирішили, що є чудова нагода краще пізнати рідну країну. Тому ми вирушаємо у прекрасне старовинне місто - Кам*янець-Подільський, де на нас чекають чудові краєвиди, історичні пам*ятники, зворушливі зустрічі.
Для синтаксису наукового стилю мови характерна тенденція до складних побудов, що сприяє передачі складної системи наукових понять, встановлення відносин між причиною і наслідком, доказами і висновками. Для цієї мети використовуються пропозиції з однорідними членами і узагальнюючими словами при них. У наукових текстах поширені різні типи складних речень, зокрема з використанням складених підрядних союзів, що взагалі характерно для книжкової мови.(науковий стиль)
художній стиль
Якось увечері, коли сонце так красиво заходило, зза кущів з'явилася зграя чудових великих птахів.Каченя ніколи не бачило таких прекрасних створінь.Сніжисто-білі, ніби із снігу, з довгими гнучкими шиямито були лебеді.Вони дивно закричали, махнули розкішними білими крилами і полетіли у вирій, за безкраЇ моря.Вони піднеслися високо-високо,а гидке каченя охопило дивне хвилювання.(Художній стиль)