СМІТТЯ ТА ОТРУЙНІ РЕЧОВИНИСьогодні ми володіємо більш достовірною інформацією про планету Нептун, ніж про потік твердих відходів у країні", - стверджує Вільям Рат'є, археолог з університету Арізони. Рат'є називає себе "спеціалістом зі сміття", тому що за останні 20 років він прокладав собі дорогу через сміття Америки, - сумки, кості, книги, пляшки та інше сміття, глибоко поховане на закритих звалищах. Він виявив, що людям необхідно пройти довгий шлях до розуміння того, що саме відбувається зі сміттям.ПОГОВОРИМО ПРО СМІТТЯП'ять мільярдів тонн - така кількість твердих відходів, які щорічно нагромаджують американці. Тверді відходи - це все, що ми викидаємо у твердому або напів твердому стані. Приблизно 10-15 % цих відходів є небезпечними (див. визначення нижче). Але всі вони можуть завдавати шкоди людям, диким тваринам та навколишньому середовищу.Просіюючи тверді відходи: 5 мільярдів тонн твердих відходів, які ми виробляємо, включають відходи сільськогосподарського виробництва (переважно гній та залишки врожаю), відходи розробок корисних копалин (гірських порід, бруду, піску та слизьких залишків гірської промисловості), а також промислові відходи (металевий брухт, відходи пластмас, паперу, слиз стічних вод, зола від електростанцій і т. д.), відходи домашніх господарств, шкіл, лікарень та компаній, які вважаються фахівцями з проблем сміття міськими твердими відходами.Всі відходи стають частиною потоку твердих відходів країни, який, на думку фахівців, постійно зростає. Сьогодні на кожну особу припадає близько чотирьох фунтів сміття щоденно. І якщо додати все, що ми викидаємо, то зрозуміло, чому ми стоїмо перед кризою знешкодження твердого сміття: викидається достатня кількість заліза та сталі для постійного забезпечення всіх виробників автомобілів країни; достатня кількість алюмінію для щоквартальної повної перебудови комерційного повітряного флоту; достатня кількість офісного паперу для побудови стіни висотою 3,7 м та довжиною від Лос-Анжелесу до Нью-Йорку.Небезпечні відходи: Термін "небезпечні відходи" є неточним визначенням твердих відходів. Небезпечними є займисті, отруйні, нестабільні або радіоактивні відходи, чи ті, що містять небезпечні речовини, наприклад, пестициди або свинець. Хоча більшість цих відходів є в твердому або напівтвердому стані або зберігається в бочках чи каністрах, які вважаються твердими відходами, деякі з них перебувають у рідкому або газоподібному стані. Наприклад, частиною потоку твердих відходів не вважаються небезпечні відходи з фабрик та стічних труб, що стікають безпосередньо у водні системи, та небезпечні радіоактивні матеріали, які виробляються військовими та атомними електростанціями. Однак, обидва типи відходів призводять до різкого зростання кількості відходів та спричиняють значне забруднення.Понад 70 % небезпечних відходів виробляється хімічною промисловістю. Але малі компанії та домашні господарства також викидають щорічно величезну кількість сміття. Тому не потібно забруднювати світ відходами.
Існує таке прислів'я:"в дорогій одежі знай свої межі" Це прислів'я має глибокий зміст.Перед тим як вибирати собі друга, треба звернути увагу не на одяг та прикраси, а на душу людини. Хай там яке красиве вбрання у неї, передусім треба поговорити з нею, придивитися. Адже часто трапляються люди, які гарно виглядають, а з ними й словом не перекинешся. А бувають зовні непомітні і ніби нічим не відрізняються від інших людей, але мають такий багатий духовний світ, що говорити з цією людиною можна про все: про спорт, політику, літературу, мистецтво, технічний прогрес... Тобто, люди, з якими цікаво розмовляти, спілкуватися, яким можна розповідати про свої проблеми, з ними хочеться радитися.Людину важко пізнати одразу, після однієї чи двох зустрічей. Має пройти деякий час, щоб розкрити її внутрішній світ, характер. З першої зустрічі можна й помилитися у виборі товариша, але мине час і ти помітиш, що з цією дівчиною чи хлопцем можна товаришувати і в тяжку хвилину покластись на неї чи на нього. І дійсно, коли з першого погляду заведеш знайомство, то воно не завжди буває довгим. Тобто нехай собі людина буде скромно виглядати, а душею багата, щедра та добра.Бажано, щоб духовний світ людини збігався із зовнішнім виглядом. Такі зустрічаються не часто, а так хотілося б, щоб усі люди були досконалими.
Іменник гуляв по лісу і зустрів Прикметника і Дієслово: Дієслово каже: давай дружити? Іменник відповідає: навіщо? Прикметник: як це навіщо?! Щоб мати друзів. Іменник: навіщо мені друзі? Дієслово: бо в реченні ти будеш не один. Іменник: мені й одному не погано. Прикметник: ну як хочеш. От іде Іменник далі і непомітив як звалився в яму. Іменник: гей хто-небуть, до ть, будьласка! І йму на до прийшли Дієслово і Прикметник. Прикметник: до Іменник: так, витягніть мене звідси. І Прикметник з Дієсловом до меннику. З тих пір дружить Іменник з усіма частинами мови.