З самого дитинства ми знаємо, що у світі існують дві непримеренні сили – добро і зло. Що ж несуть у собі ці дві сили? Добро – це світла, сонячна сторона нашого буття, що пов’язана зі справедливістю, миром, коханням та злагодою. Зло – це бік темряви, де володарює обман та жорстокість, єгоїзм та зрада.
Але чи завжди добро, навіть у наш час, йде на благо людині? Стається так, що і добро може перетворитись на зло. Можна привести такий приклад: друг дав списати домашнє завдання однокласникові. Що у цьому страшного? Нічого, якщо не брати до уваги той факт, що однокласник не отримав жодних знань.
Цей одвічний двобій відбувається не тільки у сучасному світі, а й на сторінках творів видатних авторів, адже кожен із нас хоч раз замислювався над питання добра і зла. Так, у творі П. Мирного «Хіба ревуть воли...» ми бачимо роздвоєність Чіпки Варениченка, що стоїть перед вибором між добром і злом. І стається так, що на певному етапі його життя, ці дві непримиренні сили знаходять у ньому поєднання: вдень він працює, а вночі з товаришами знову ступає на злочинну стежку.
Сучасний світ повний як добра, так і зла. Проте я вірю, що в душі кожного із нас, все ж таки добро переможе над злом. Якщо кожна людина перед тим, як діяти задумається, чи благою буде ця дія, навіть якщо вона продиктована самими добрими мотивами.
Объяснение:
А на справді скажу вам по секрету нічого особливого не сталось, окрім того що вся країна страждає. Сперечались, сперечались сестри хто краща і необхідніша з них і так не довівши одна одній свою красу і поважність, посідали й сидять. Ніщо їм не цікаве і ніщо не хвилює, лише й думають як довести свою могучість одна перед одною.
А тим часом до царя щодня прилітали скарги від мешканців. То прийде якась буква і плаче, що забули її в слові, через зникнення префіксів не вживають її люди. Приходили і слова, і коми до царя, скаржачись, що на землі люди не можуть керувати префіксами і що в них все плутається, і нічого не виходить. Довго думати царю не довелось і зрозумівши хто винуватиці таких бід в країні, послав цар до сестер послів вдруге. Та наказав без них не повертатись. Прибули посли до хатини та стукають, стукають, а у відповідь тиша. І гадали, і думали, і плакали, а в голову нічого не лізе. Не знають нещасні, що їм робити. Вирішили вони лист царю передати. Посідали тай пишуть. "Там де віє хідний вітер, де риває листя вітер, де птахи чарівний спів заводять, там ми вік свій доживемо, як не пропадемо. Лихо нам - пропали сестри, а без них вертатись, царю ти шановний, не велів". Відіслали листа, посідали та й плачуть. Отримавши лист зрозумів цар, що проблема велика і так просто без нього її не вирішити. Побачивши ще вдалині царя вклонились посли та й давай розповідати, що ні духу, ні слуху з домівки не чути. Підійшов цар стукає, стукає та як закричить не своїм голосом, то й сестри враз повибігали. Бачать над країною хмари темні нависли, дощ валить і цар злий й посли, мов діти плачуть. Страшно їм стало. Дивляться на царя зі страхом і муркочуть, як котята:
- Це царю не моя сестра такого лиха наробила?!
- Це ця проклята визвалась біду робить!
Кричали сестри, сперечаючись хто винен, а хто ні.
- Замовкніть, невгамовні! Я знаю, що причиною тут є. На землі люди скаржаться на вас обох. Ви сперечаєтесь, а інші через вас страждають. Ви небхідні людям на землі у парі, бо поодинці ви - ніхто!
Зрозуміли сестри, яке лихо вони натворили, через безглузді суперечки. Враз обійнялись і пообіцяли більше ніколи не сваритись.