Немає справжньої родини без дитини, а ще краще – без гурту веселих галасливих малюків. Та от, не завжди щасливою себе у такій родині почуває мама, на плечі якої лягає 90% усієї хатньої роботи та турботи по догляду за невгамовними нащадками.То що ж робити, щоб материнство й малюки приносили радість та щастя, а не були основною причиною втоми та головного болю?1.Кожна дівчина, котра виходить заміж, повинна чітко усвідомлювати, що її основне призначення – бути мамою, дружиною, а уже потім бізнес-леді чи професіоналом у певній галузі. Кар’єра, гроші, визнання – ніщо, коли у будинку немає дитячого сміху. Материнство потрібно сприймати як дарунок Господа, а не як обов’язок перед чоловіком, родиною. Тільки тоді діти будуть найціннішим скарбом для мами.2. Дитина повинна приходити на цей світ бажаною навіть тоді, коли по хаті уже бігає чималий гурт малюків. Така дитина уже з перших днів зачаття перебуває у полоні любові й спокою, а мама відчуває підтримку та турботу близьких, що позитивно впливає і на розвиток малюка.3.Кажуть, що характер дитини формує не тільки середовище та виховання, але й ім’я малюка. Саме тому й рекомендують священики вибирати ім’я дитинці згідно церковного календаря.4.Якщо у родині появився малюк, то суперечки та сварки мають назавжди зникнути із того дому.Родинний затишок, взаєморозуміння між батьками – саме вони формують норми поведінки дитини в майбутньому.5.Щоб дитина росла слухняною, не варто вдаватися до погроз, жорсткого контролю, та різки. Навчіться ласкою та добрим батьківським словом привити послух та покору .6.Виховуйте дітей у любові до Господа та привчайте до щоденної молитви. Тоді дитина буде зважувати свою поведінку й шанобливо відноситися до родичів та друзів.7.Малюк, вихований як справжній християнин ніколи не завдасть прикрості своїм батькам, ну а якщо ненароком й трапиться щось неприємне – завжди зуміє попросити вибачення та
«Джури козака Швайки» характеристика Санька і Грицика Санько Грицик Соціальне становище Єдиний син у матері, яка його дуже любить і опікає Став круглим сиротою після набігу татар на село, живе у сім’ях односельців і пасе сільську череду, за що його годують, одягають і дають прихисток по черзі жителі села. Чим займалися у Воронівці Наглядав за курчатами Пасе селянську і панську худобу, лише його любить і слухає страшний бугай Петрик Риси характеру Мрійливий, спокійний, розважливий Жвавий, непосидючий, запальний, рішучий, щирий Виняткові здібності Неабиякий ворожбит, має рідкісний дар: уміє подумки віддавати накази й навіювати Має зіркі очі. Не дає себе одурити Друзі-підлітки, які долею випадку вимушені шукати щастя поза рідним селом Воронівкою. Самостійні, наполегливі, смілив кмітливі, відчайдушні; володіють шаблею (дерев’яною), гарно на коні тримаються. «Ми не діти, — набурмосився Грицик. — Ми з лука вміємо стріляти, правда ж, Саньку? І на шаблях б’ємося. І підкрадаємося так, що ніхто й не побачить». Ставши на свій шлях, хлопці вже не мають вибору, бо кожний крок веде все далі й далі від узвичаєного мирного життя до сповненого тривог і дорослої відповідальності козакування.
ДВОСКЛАДНІ: 2. Чорна ніч інкрустована ніжністю. 3. У майбутнього слух абсолютний. . Наді мною свинцеві води. 11. Яка важка у вічності хода!
односкладні називні: Затінок, сутінок, день золотий. 5. Червоний гребінь горизонту...8. Степи, степи, стерня та роси.
односкладні означено-особові: 1. Відмикаю світанок скрипковим ключем.6. Затули свої очі долонями сліз.Йдемо крізь ніч, крізь бурю у степу. Яким вогнем спокутувати мушу хронічну українську доброту?
односкладні неозначено-особові: На шиї пришельцям вдягли запахущі вінки. 14. Уже нема квітучої долини. 1На щастя чужинцям дали амулети в дорогу.
односкладні безособові: 9. Вже немає ні хвилі, ні хмар... 10. Мені холодно тут. 14. Уже нема квітучої долини. 16. А мені ж, може, просто хочеться щастя, тугого й солодкого, як шоколад.