Після краху тоталітарного комуністичного режиму в умовах національного відродження й відновлення української державності, цілком природно, значно зріс суспільний інтерес до історії України й особливо — до походження та історії української мови як основної ознаки нашої нації.
Коли йдеться про виникнення української мови, у свідомості переважної більшості зацікавлених громадян вона часто асоціюється із сучасною літературною мовою, тобто тією, яка щодня звучить по радіо й телебаченню, яку вивчають у школах, якою друкують книжки, газети й часописи і т. ін. Проте слід пам’ятати, що національна мова — це не тільки спільна для всієї нації літературна мова, опрацьована майстрами художнього слова, але й мова народна, що має діалектні відмінності на різних територіях України.
Щодо походження сучасної української літературної мови жодних проблем немає: загальновідомо, що її започаткував І. Котляревський творами «Енеїда», «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник», а її основоположником став Т. Шевченко. Вони почали писати свої твори народною мовою на основі українських середньонаддніпрянських говорів. До І. Котляревського і Т. Шевченка в Україні були дві літературні мови: церковнослов’янська, запозичена від болгар разом із прийняттям християнства, і староукраїнська писемно-літературна мова (ХІІІ — ХVІІІ ст.). На давній Русі також було дві літературні мови. Поряд з церковнослов’янською виникла на її основі також давньокиївська (інша назва — давньоруська) писемна мова зі значним впливом місцевих мовних особливостей. Її використовували для світських потреб — у державному управлінні, у князівських канцеляріях, літописах, в оригінальних і перекладних художніх творах тощо. Цією мовою були створені «Повість минулих літ», «Слово про Ігорів похід», «Руська Правда» та багато інших.
- Сара, не смій мені заперечувати!- Абрамчик, я і не заперечую. Я мовчу ...- Тоді прибери думка зі свого обличчя!
- Ти образилася?- Ні.- Сильно?- Так
- У спортзал по понеділках не ходжу.- А чому?- Розумієш, багато людей по понеділках починають нове життя, тому я приходжу у вівторок - нове життя у них вже закінчилася і в залі порожньо.
- Ти куди серед ночі?- Піду перевірю, чи не горить де в будинку світло?- І мені прихопи шматочок ...
- Тато, я заміж не вийду, - я з вами жити буду! ...- Не смій погрожувати батьку!
- Мені не їхати?- Ні ...- "Ні" не їхати чи "ні" їхати ???- Так ...
Поїзд, в купе їдуть двоє. У одного кросворд.- Дивне питання:"Довгий предмет для всім відомої гри" - три літери остання "й"- Кий!-Хм, Правильно! У вас випадково стёркі чи не знайдеться?)))
Листоноша дзвонить у двері.Відкриває хлопчик років десяти - в розкішному халаті, в одній руці - келих вина, в іншій - паруюча сигара.- Хлопчик, батьки вдома є?Хлопчик, меланхолійно струшуючи попіл на килим:- Ну, а сам-то як думаєш?))
- Алло! Привіт, Зай, ти де?- Я вдома, спати лягаю. А ти, Кісь, де?- А я в барі, у тебе за спиною, за столиком сиджу.
- Відмінний вечір, може, зайдемо до мене випити кави?- Ну я навіть не знаю, кава на ніч якось ...- Будь ласка! У мене не було КАВА вже півроку!)))
Маленький хлопчик написав Дідові Морозу:- Пришли мені, будь ласка, братика!Дід Мороз відповів:- Немає проблем, прийшли мені свою маму)))
Чоловік: - Дівчина, давайте грати в "Відгадай професію"?Дівчина: - Давайте.Чоловік: - У мене починається на "І" і кінчається на "Р".Дівчина: - ІНЖЕНЕР.Чоловік: - Правильно, а ваша?Дівчина: - Починається на "Б", а закінчується на м'який знак.Мужик мовчить оторопіло.Дівчина: - Взагалі-то моя професія - бібліотекар, а те, що ви подумали, тільки хобі)))
- Вовочка, з днем захисника вітчизни тебе!- Та добре, тат, може я ще поступлю)))
- Ти як одружився?- Завдяки інтернету!- Сайт знайомств?- Ні, в театр сходив, коли модем зламався ...)))
вона: - Ти поїв?він: - Ти поїв?вона: - Досить мене передражнювати!він: - Досить мене передражнювати!вона: - Я тебе люблю!він: - Так, я поїв.
- А ти чим займаєшся?- Ландшафтний дизайн.- Прикольно! А що це означає?- На бульдозері працюю ...
Вовочка в дитячому садку уважно дивиться на манікюрвиховательки і каже:- Ольга Олександрівна, у вас такі нігті довгі.- Так. Подобається?- Подобається. Напевно, по деревах лазити добре)))
Розмова з п'ятнадцятирічним сином:- Зібрався куди?- На побачення з дівчиною.- Сміття по дорозі винеси.- Пап, заздрість погане почуття!)))
- Як ви збираєтеся шукати свої другі половинки, якщо кожен з вас - ціла і цілком сформована егоїстична сволота?