М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
katmik04
katmik04
09.06.2021 12:59 •  Українська мова

Завдання 11-12 мають по шість варіантів відповіді, серед яких лише два правильних. потрібно вибрати два правильних варіанти відповіді. 11. складносурядними є речення: а над плесом озера я юність пригадав, вечірні небеса і посвист крил (м. рильський). б згори гора дивилась у черлінь, і хилитався човен до човниці (м. вінграновський). в нестор ціпенів від страху, притулившись чолом до шибки, та відірвати погляду від вулиці не міг (р. іваничук). г лиш гори не стрічаються, а людям зустрітись можна в будь-якій порі д а соловейко-вакарушка не відмовляється ні від сухого листячка, ні від торішньої трави (є. гуцало). е теплий туман слався по полю й наливав по самі вінця, так що дерева потопали в ньому 12. укажіть, у яких складносурядних реченнях кому поставлено помилково: а миші бігали по і, а мухи покинули хати і своїм гудінням не вору¬шили мертвої тиші {і. нечуй-левицький). б все натякало на смерть, скрізь зник дух живоття в а тепер чого так серед ночі море плаче, й темрява тремтить? (леся українка). г взимку їхній палац із білими колонами здається казковою будовою, лише неприємне враження справляє чавунний змій у басейні (м. стельмах). д надворі вже був день, але крізь густу мряку годі було на кілька кроків людей пізнати (л. мартович). е хай вітер знамена колише, й співають в садах солов'ї! (в. сосюра).

👇
Ответ:
Vita77777
Vita77777
09.06.2021
11. Складносурядне речення:
Правильні відповіді - Б, Г
12. Кому поставлено помилково
Правильні відповіді - В (коми між частинами складносурядного речення не потрібно, бо речення 
за метою висловлювання питальне),
Е (коми не потрібно, бо речення спонукальне окличне)
4,6(56 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Kira6666666666
Kira6666666666
09.06.2021

Майбутнє…Яке воно? Кожен уявляє його по-своєму, вірить лише у найкраще, сподівається отримати подарунок долі. Мені важко сказати щось визначне навіть про власне майбутнє, а тим більше цілої держави. Але набагато легше розповісти про майбутнє, яке уявляєш.

    Я вважаю, що достойне минуле свідчить про достойне майбутнє нашого народу.Я уявляю майбутнє нашої Батьківщини світлим і радісним. Вірю, що українці збережуть свою гідність і славу. Українських вчених знатимуть у всьому світі, їхню працю достойно оцінять у найрозвинутіших країнах планети, однією з яких буде Україна. Це уявити неважко, адже на сьогоднішній день багато талановитих українських науковців зарекомендували себе у світі як здібні і обдаровані спеціалісти.

    Хочеться вірити, що сприятливі умови для наукової і творчої праці будуть і в Україні. Це буде надзвичайним здобутком для нашої держави, бо серед українців гається неабиякий науковий потенціал, який може стати твердою основою технологічного прогресу не тільки нашої держави, а й усього світу. Чистий український розум нарешті матиме своє призначення.

    Здавна українці плекали і берегли своє рідне слово. Вони пронесли його крізь довгі роки пронизливої неволі, боротьби за власне самовизначення і заборони. Тільки мужній і стійкий народ   міг стільки вистраждати заради своє мови - однієї з найспівучіших у світі. Тож я вважаю, що українська мова у новій незалежній державі розквітне красою рідної Батьківщини, замайорить іменами нових письменників і поетів-наступників. Таких геніїв української літератури, як Тарас Шевченко, Григорій Квітка-Основ’яненко, Леся Українка. Залунає українське слово, подарує свою красу читачам усієї планети.

4,7(58 оценок)
Ответ:
hdl7
hdl7
09.06.2021

1-3. Заєць — [за/йец'].
4. Перший склад відкритий [за-], другий — закритий [Йец].
5. Звуків п'ять, букв п'ять, але повної відповідності між ними немає: йотована буква є позначає після голосного два звуки, а м'який знак не позначає окремого звука, а тільки м'якість попереднього звука [ц'].
6. Голосні звуки: [а], [еи] (ненаголошений).
7. Приголосні: [з], [й], [ц'].
8. Приголосні: [й] — сонорний, [з], [ц] — шумні, з них [з] — дзвінкий лйого глуха пара [с]), [ц'] — глухий (його дзвінка пара [дз']). Приголосний [з] — твердий, [ц'] — м'який, [й] — завжди м'який.
9. У цьому слові є чергування голосного [е] з нулем звука: [зайец' зайц'а], так зване — випадне е.

4,7(27 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ