Кожне літо ми з моїми друзями їдемо відпочивати на озеро. Наш відпочинок стає зразу ж веселіше коли ми заходимо у воду. Моя подруга Марічка завжди бере з собою м'яч і тому ми можемо грати з ним. якщо ж хтось не купаеться-він роздивляеться навколишню середу. тут дуже багато дерев, а тому птахів тут достатньо. весь день можна провести милуванням різних пташок. ось чому я люблю це місце.
Народна дума оповідає про бурю на морі. Двоє братів-козаків, потопаючи, стали просити у Бога прощення за свої гріхи. Найбільшим своїм гріхом вони вважали те, що зневажали батька й матір, своїх рідних та сусідів. Тільки щира материна й батькова молитва до м урятуватися. А за козака-сироту нікому було молитися, нікому було його прощати, тому він потонув. Дума оспівує віру, силу материнської любові, необхідність усвідомлення того, що порятунок можливий лише через покаяння, розуміння своєї гріховності.
1. Переночувавши, Хмельницький удосвіта рушив назустріч ворогам (Літопис Самійла Велична). 2. Богун підводиться поволі, свій люд і край рятуючи з неволі (А. Малишко). 3. Степом широким, припавши до гриви, месник летів на пекельнім коні (Олександр Олесь). 4. Втомившись, щаблюками вершники б'ють навмання (М. Стельмах). 5. Вихопившись (куди?) на узвишшя, кінь розкотисто заіржав, радуючись (чому?) молодій своїй силі 6.Іноді туман на озері розривається, одкриваючи блідо-блакитну воду 7.Літа не минули, лиш, втомившись жаром палким, на хвилину заснули 8. Вертаючись додому, Юхим з греблі побачив сина