Знання іноземних мов завжди вважалося чимось незвичайним, начебто дару або понад-уміння. Сьогодні ж володіння англійською є необхідною умовою життя людини в розвиненому суспільстві.Англійська мова давно стала мовою міжнародного спілкування. Незважаючи на різновиди (головні з яких - британський та американський), його розуміють жителі всіх країн і представники всіх великих компаній світу. Саме тому вивчення його стало невід'ємною частиною навчання школярів і студентов.Хорошій рівень розмовної англійської стирає перед вами кордону.
Максим-«…всюди він був, де його потрібно, всюди вмів зробити лад і порядок. Чи то між своїми товаришами тухольцями, чи між боярами, чи між їх слугами… усюди був однаковий, спокійний, свобідний в рухах і словах, мов рівний серед рівних. Товариші поводилися з ним так само, як він з ними, свобідно, несилувано, сміялись і жартували з ним. …Боярська служба… поважала за його звичайність і розсудливість»; Тугар-«…Був мужчина, як дуб. Плечистий, підсадкуватий, з грубим, чорним волоссям, він і сам подобав на одного з тих злющих тухольських медведів». • «…Новий тухольський боярин, недавно князь Данило дарував йому в Тухольщині величезні полонини і ціле одне пригір’я Зелеменя, …побудував собі гарну хату…» • «Хоч я лише вовк, дрібна звірюка, то все ще дам раду…»
Намою думку, шкільна програма є не надто ефективною. учні українських шкіл вивчають близько 18-20 предметів, більшість з яких їх зовсім не цікавить. я вважаю, що для того щоб навчання стало ефективнішим слід зменшити кількість навчальних предметів. також , можна розділяти класи за здібностями: учнів,яким легше гуманітарні пермети й учнів,яким краще так званы "технычні" предмети неслід поєднувати в одні класи й навчати за однією програмою. зрештою, у кожного є певні здібності і самеїх потрібно враховувати при навчанні. генію наврядчи буде дуже цікаво на уроках мови чи літератури, натомість, учень що схильнийдо творчості може просто не зрозуміти - не має в нього здібностей й усе! тому я вважаю, що для того щоб начання стало ефективнішим і цікавішим слід зважати на здібності учнів .