Рік має чотири пори року: весну, літо, осінь і зиму. Кожна з них є по-своєму особлива. Але на мою думку найкращою порою є осінь.
Із закінченням літа до нас приходить золота осінь. Літо, яке дарувало нам завжди теплу погоду пройшло, а натомість настає чарівна красуня – осінь. Із її приходом, усе навкруги стає загадковим. Дерева і кущі одягаються в золотисті та багряні сукні, повітря стає прозорим та свіжим, набуває гіркувато-пряного аромату. В цієї пори року є багато особливостей які мені подобаються: по-перше, золоте листя на деревах, яке надзвичайно прикрашає навколишню місцевість, по-друге фрукти достигають і ми можемо збирати їх та насолоджуватися їх вишуканими смаками, по-третє дні стають коротшими, а ночі довшими і це не може не радувати молодь яка любить гуляти по нічному місті.
Осінню ми забуваємо про безтурботне літо, купання в теплій водоймі та печену в багатті картоплю. Настала пора згадати про школу і з свіжими силами та ясним розумом, відправитися за новими знаннями. В ті дні, коли яскраво світить сонце, коли різними кольорами виблискують листя дерев , саме тоді починаєм розуміти, що осінь не така сумна і безнадійна, як це здалось раніше, що вона швидко закінчиться і врешті-решть треба насолоджуватися кожною миттю, що подає нам життя. І як чудово пройтися парком теплої осінньої днини, пожбурляти ногами шоколадні каштани, опале листя, відпочити у цій суцільній, прохолодній тиші.
Осінні квіти посправжньому тішать око – ромашки, жоржини, гербери, айстри. Їх можна побачити повсюду: біля дитячих садків, шкіл, на присадибних ділянках, у парках, уздовж проспектів та на площах. Як на мене, то ці квіти створюють надзвичайну атмосферу свята.
Мене надзвичайно вражає осінній ліс. Тут ми з батьками щороку йдемо на пошуки таких грибів як: підберезники, маслюки, опеньки, лисички та козирі. І хоть кажуть що в них не має поживних речовин, але зате їх смак не порівняти ні з чим. Як цікаво гати за лісовими тваринами які готуються до зими. Маленька білочка носить до своєї нірки різні запаси їжі: ягоди, гриби, горіхи. Багато тварин впадають у сплячку, наприклад ведмідь і борсук, але на відмінну від інших, їхній сон чутливий, вони можуть прокидатися. Озерні жаби зариваються в мул на дні водойм
Отже, осінь насправді дивовижна пора року, з її живописними пейзажами і непередбачуваною погодою, яка буде дивувати нас кожного дня. Ми повинні любити і поважати осінь за те що вона така урожайна, красива та незвичайна.
За чарівною хмаринкою сховалася ніч, і на землю спустився рожевий ранок. Ось-ось має зійти сонце. Його промінчики уже спалахують на обрії. Чекають ранку всі: рослини, тварини, люди. Тільки чому ж його ще немає? Може, ще спить солодким сном? А може, посварилось із землею і не хоче більше світити? Що ж тепер? І все-таки схід поступово рожевіє. Нарешті, ніби з-під ковдри, зійшло над горизонтом сонце, величне, красиве.
Хутенько освітило променем води, ліс, навколишні поля, будинки людей. Заіскрилась зеленим килимом земля в його сяйві. Коли промінчик сонця долинув і до мого обличчя, я прокинувся, весело йому посміхнувся, відкрив очі і радо зустрів новий день.
Улюблена пора року
Найбільше я люблю весну. Це, по-моєму, найпрекрасніша пора року.
Весною все на землі пробуджується до нового життя. Розтає сніг, з’являється молода зелена травичка. На деревах і кущах розпускаються листочки. Весною повертаються до нас перелітні птахи: шпаки, граки, лелеки. Вони починають вити гнізда, готувати житло для майбутніх пташенят.
Я люблю гати за весняною
природою. Бачити, як усе навколо оновлюється, прикрашається після зимового сну. Весело співають струмочки, на всі голоси прославляють прихід весни пернаті музиканти. Повітря наповнюється духмяним запахом рослин. Весна — це оновлення у природі. Саме за це я її люблю.
Світанок
Я дуже люблю зустрічати перші спалахи пробудження нового дня. Задовго до сходу сонце сповіщає про свій прихід. Воно забарвлює своїми променями нічний небосхил, гасить зорі.
Я люблю зустрічати сонце, гру і трепіт ранкових спалахів його променів. Спочатку на обрії з’являється багряно-червона смуга. Потім вона стає оранжевою, рожевою, а далі сонцем наповнювалося все навколо. І ніби вперше бачиш зелений листочок, дерево, яке росте аж до мого вікна, і легкий туман над рідним містом, що пробуджується до нового дня.
І ось світанок змінюється новим днем, наповнюється турботами життя людей, і я чую ніжне: «Доброго ранку, сину!»
Золотава осінь
Ось і минуло тепле літо. Настала осінь. Непомітно підкралась вона до наших садів, полів, гаїв, лісів. Ще в кінці серпня дерева почали вкриватись жовтим листям, а зараз воно вже блищало на сонці, ніби золото. Дерева стояли у багряному, жовтому листі, яке потихеньку спадало додолу. Земля була вкрита кольоровим листям, наче йдеш по прекрасному килимі. Я люблю слухати шерехи опалого листя, дивитися на чарівні розписи осені на листях клена. Промайнуло коротке бабине літо, починало повівати холодом, змовкли пернаті музиканти. Ось і прийшов час прощатися із золотою осінню.
Твір-опис за картиною Катерини Білокур «Квіти за тином»
На картині Катерини Білокур — чудові квіти на фоні чистого, погідного неба. Їх можна розподілити на два букети. Один, ближній, перебуває у затінку, другий — більш виразний, світлий, осяяний сонячними променями. Кольорів небагато: червоний, зелений, білий, голубий. Але вжито багато проміжних барв.
Я думаю, майстриня дуже любить природу, безмірно закохана у квіти. А їх тут безліч. Тягнуться до сонця рожеві мальви. По березовій гілці поплелась в’юнка берізка. Чарують око білосніжні ромашки й оранжеві лілії, рожево-червоні тюльпани і настурція з вишневими прожилками на пелюстках.
Картина чарує гармонією кольорів і форм, захоплює красою і майстерністю.