У цьому невеликому творі є багато персонажів, бо написаний він для виконання на сцені. Усі герої дуже різні.
Велике лихо спіткало князя та княгиню, адже злий Змій захотів полонити їхню єдину дочку. Проте у розмові княгині з дівчиною відчувається не тільки сум, а й надія на порятунок. Мені сподобалась мужність молодої князівни, яка заспокоює своїх рідних. Вона сміливіша за воєвод князя, бо не боїться смерті. Воєводи ж не хочуть стати на двобій зі злим змієм, вони стоять на думці «скоритись долі». Мене засмутило те, що вони не хочуть почути заклик князя
За яку, скажіть , провину
Мусим ми платить данину?!
За що кров з нас смокче Змій Воєводи на двобій!Також мене вразив Микита своєю силою. Ще малим хлопчиком, він добре боровся. Кожум’яка «чулий, добрий, і розумний, і хоробрий, а зачепиш – як огонь !». Він сентиментальний, любить князівну. Також він любить дітей, добрий та справедливий до них. Уважно вислухав їхнє прохання та погодився до Цікаво та напружено описано двобій. Я чула розмову голосів, і уявляла себе серед юрби людей, котра уважно стежить за боротьбою, підбадьорює Микиту та захоплюється ним. І щиро раділа зі всіма, коли закінчився бій і переміг Микита. В кінці твору ми бачимо Кожум’яку з князівною. Добро перемогло зло.
Як краса врятувала берізку Одного разу посадили великий новий ліс: дуби, липи, берест. Росли саджанці повільно, а бур'яни між ними - швидко. Не давали вони маленьким деревцям вирости, піднятися. Не знали люди, як бур'янів позбутися. От і старший лісник порадив посадити поміж дерев берізки. Вони, мовляв, ростуть швидко і знищать бур'яни, бо залишать їх без сонця. Так і зробили. Через кілька років підросли берізки, знищили геть усі бур'яни, але й іншим деревам не давали росту, заступали їм сонце. Вирішили зрубати берізки. Був ясний, сонячний вересневий день. Послали бригаду лісорубів. Берізки з білими стовбурами, золотистими листочками на тлі яскраво-синього неба були такими гарними! Зупинились лісоруби, завмерли від краси. Не піднялась рука з сокирою вчинити розправу над деревами. Розміркували, що можна інші деревця пересадити на окремі ділянки. І досі росте білокорий березовий гай, даруючи людям насолоду. Гарна береза, та все ж наймальовничіша вона восени, коли кожен її листочок виблискує, наче виграє на сонці. Недаремно ж кажуть "золота береза".
Объяснение:
І частина: граматича основа - прив'язані човни, повне, двоскладне, поширене, ускладнене відокремлен. уточн.обст.
ІІ частина: ГО - верби схилилася, повне, двоскладне, непоширене, неускл.
ІІІ частина: ГО-вони журяться, повне, двоскладне, непоширене, неускл.
ІV частина: ГО - літечко пройде,повне, двоскладне, поширене, неускл.
V частина: ГО - холода повіють,повне, двоскладне, непоширене, неускл.
VІ частина: ГО - листячко осиплеться,повне, двоскладне, поширене, неускл.
VІІчастина: ГО- вода понесе, повне, двоскладне, непоширене, неускл.
2 блоки : Між І блоком (1частина) та ІІ блоком(всі інші частини) безсполучниковий звязок, смисл віднош.-одночасність.
ІІ блок складнопідрядне речення з кількома підрядними:
головне-ІІ частина, ІІІ-підрядне обставинне, порівняльне,відповід на пит. ЯК?
ІV,V, VІ, VІ -підрядні ОБСТАВИННІ причини, питання ЧОМУ? залежать від ІІІ частини, Однорідна підрядність між підрядними мішаний зв'язок.
ЯКОСЬ ТАК!