Найбільше цінуємо в житті-це батьків. Вони дали змогу нам народитися на світ, виростили, дали освіту, навчили любити красу природи й навколишнього середовища, відповідали за кожен крок дитини, навчали говорити, ходити, Батьки -це найдорожча цінність в житті кожної дитини або малечі
В кожної людини є право на життя.І кожна хоче його прожити як найкраще.Люди купують собі модний одяг,роблять зачіски.Але ж є і духовні цінності.Наприклад те,що люди можуть кохати,поважати,відчувати серцем.Все це людські якості. На мою думку,в житті найбільше потрібно цінувати саме право на нього.Життя-це все:веселощі,радість,кохання,іноді смуток,фантастичні події та історії,здобування нових знань у школі,та багато іншого. Тепер люди не дуже часто задумуються яке ж це щастя -Бути здоровими,і ходити,жити на цій Землі.Деякі люди не поважають свого існування,це видно по їхніх вчинках :вони вживають алкоголь,наркотики,і роблять інші шкоди для шкоди свому здоров*ю.Деякі люди займаються паркуром.Але навіть не задумаються про наслідки... І буває так,що ті люди,які народилися не дуже здоровими,наприклад без вміння ходьби,чи чогось подібного,вони більш активні,хочуть пізнати світ,і навчаються багато нового.Скільки було передач по телевізору,де діти без рук,ногами,за до губи,малюють такі гарні картини! Поважайте те,що в вас є.І найголовніше,що вас є-Це життя.
Говорять: «Краса врятує світ»! Я б додала: «Краса і доброта врятують світ»! Етимологія слова «добрий» змінювалася. Був час, коли слов'яни цим словом оцінювали зовнішність і красу людини. Тому краса і доброта - це слова дуже близькі : добра людина завжди красива.
Добрі справи людей високо оцінювалися у всі часи. Коли ми говоримо про добрі справи, згадується діяльність тих безсрібників, які їхали за тридев'ять земель рятувати людей від хвороб, учити дітей, допомагати жертвам катастроф та ін. Добрі справи - це і добродійність багатих людей, які на свої гроші будували гімназії і школи, відкривали і містили безкоштовні лікарні і удома для старих, матеріально підтримували таланти і допомагали отримати освіту бідним молодим людям. Але якщо кожен з нас відкладатиме добрі справи до виникнення критичних життєвих ситуацій або до моменту, коли він нагромадить великий капітал, то можна і запізнитися.
Якщо ти прагнеш до того, щоб твої слова і справи, нехай малі, несли твоїм близьким, рідним, друзям тепло, - це вже багато. При цьому потрібно завжди пам'ятати, що доброта в основі своїй безкорислива. Якщо яка-небудь фірма або банк оплачує трансляцію концерту рок-звезды або поп-діви, ці акції не робляться без власної користі. Тому, я думаю, їх не можна вважати благодійними (тобто такими, що несуть благо комусь), оскільки в основі таких «добрих» справ лежить користь. Поки що на сучасному українському горизонті багатіїв, які займаються доброчесністю, не видно. Наші капіталісти зараз піклуються тільки про себе і своїх близьких. А ось представник діаспори Петро Яцик заснував Міжнародний конкурс знавців української мови. Наші ж пани-підприємці і банкіри щось не поспішають здійснювати добро. А вже які багаті…
Мені згадався невеликий розповідь-притча І. Тургенева «Два багачі». Письменник віддає належне і звеличує багатія Ротшильда, який виділяє великі гроші на виховання сиріт, на лікування хворих, зміст самотніх людей похилого віку. І відразу Тургенев згадує, як бідний російський селянин узяв у свою сім'ю сироту. На нарікання дружини, що і таке голодне в сім'ї, а тепер ним навіть не буде за що купити сіль, щоб посолити юшку, селянин відповідає: «А ми її… і несолону». Тургенев доходить до виводу: «Далеко Ротшильду до цього мужика»! Так, цей бідняк добріший за мільярдера, багатіший душею. Недаремно розповідь називається «Два багачі», хоча формально один з героїв - бідняк.
Завершуючи твір, хочу сказати: дуже правильна ця фраза: «Поспішаєте робити добро»! Не потрібно чекати, коли станеш багатим, як Ротшильд. Добрі справи… Це і добрі слова, і до старим, і підтримка друзів. Замислися: коли ти останній раз дарував мамі квіти? А коли допоміг їй по господарству? Чи давно відвідував бабусю? Чи телефонуєш дідусеві регулярно, і ділишся з ним своїми проблемами? Чи допоміг молодшій сестрі, коли вона просила тебе про до або відмовився вічною зайнятістю? Чи відвідав хворого друга? Це усе і багато що інше, мій ровесник, вже можна робити сьогодні. Не відкладай добрі справи на майбутнє.
Благодійність є досить популярною в наші дні. Люди стали більш відкритими і добрими. В цілому, благодійність означає добровільне надання до тим, хто її потребує. Благодійні пожертви можуть включати в себе акт дарування грошових коштів, товарів, часу, уваги і доброти до нещасного. Більшість форм благодійності означають надання основних предметів необхідності, наприклад, продуктів харчування, води, одягу, даху над головою, охорони здоров’я і т.д. У сучасному світі існує так багато благодійних організацій. Вони дозволяють людям жертвувати що-або безпосередньо, або в Інтернеті через вебсайти. До благодійним організаціям ставляться дитячі будинки, продовольчі банки, релігійні інститути і лікарні для бідних. Пожертвування речі, які вам більше не потрібні, є однією з форм благодійності. Не всім пощастило мати багато іграшок або теплий одяг на зиму. Іноді люди просто не можуть знайти роботу, щоб заробити достатньо грошей. Інші хворі, є інвалідами або літніми і не можуть все робити самі. Це ті випадки,коли благодійність допомагає. Якби все зробили благодійність частиною свого життя і допомагали б тим, хто потребує, то світ став би кращим місцем для життя. Мати Тереза ??одного разу сказала: «Щоб по-справжньому творити благо, потрібно бути вільними від егоїзму!” І це правда. Благодійні акції мають багато різних форм. Якщо ви коли-небудь до посадити город або дали свою скарбничку з грошима тому, хто потребує цьому більше, то ви вже знаєте, що таке благодійність. Тим не менш, справжнє милосердя означає не тільки віддачу грошей і непотрібних речей іншим людям. Справжня благодійність починається з доброго слова, сказаного вами куму-то в поганий день, з щирої посмішки.