М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
SANH1L
SANH1L
01.03.2022 12:44 •  Українська мова

10. позначте речення, у яких пропущено розділові знаки. 11. позначте речення, ускладнені вставною конструкцією. (1) мабуть природа створила хлібну зернину в мить такого високого натхнення, в мить щедрого осяяння, яке потрачене нею і на саму людину. (2) і в чи не найголовнішому слові нашої мови «життя» предки не лише воздали заслужену хвалу житу-годувальнику, а визнали його правічні заслуги в долі людства. (3) в зернину, в цей маленький тугий злиточок матерії стільки вкладено життєвої мудрості, добра і віри в безсмертя, що його таїна й досі здається нам магічною. (4) все у нас від нього, від хліба. (5) а втім і самі ми, кожен із нас – дитина своїх батьків, свого народу й хліба.

👇
Ответ:
geptor2012
geptor2012
01.03.2022

10. (3) речення.

11.(5) речення.

4,4(39 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
olechkapushkareva
olechkapushkareva
01.03.2022

1)черговий (орфограма: букви е-и, що позначають ненаголошені голосні в коренях слів).
2)боротьба (орфограма: букви, що позначають звуки, які уподібнюють ся).
3)спитати (орфограма: букви з-с у префіксах з-(с-).
4)бджола (орфограмма: букви е, о після ж, ч, ш, щ).
5)нікого, ні в кому і т. ін. (орфограмма: ні з займенниками).
6)вільний, відповідь, учитель (орфограмма: м'який знак після д, т, з, с, ц, л, н, дз, якими закінчується склад)
7)гір-гора, хміль-хмелю, річ-речі (орфограмма: букви о, е, і в коренях іменників).
8)обличчя, рілля і т. ін. (орфограмма: подвоєні букви у коренях слів).
9)пам'ять, бур'ян, але: медвяний, свят­ковий (орфограмма: апостроф)
10)зорепад, атомохід, півгривні, пів-Європи, загс (орфограмма:написання разом і через дефіс складних іменників, складноскорочених слів).

4,5(7 оценок)
Ответ:
master204
master204
01.03.2022
Ажуть, що поет формується у дитинстві. Маленька тендітна дівчинка мріяла про надзвичайну дивну казку (вірш «Мрії»). Вік лицарства і шляхетних вчинків приваблював не одне покоління юних романтиків. Однак у Лесі Українки своє бачення доби мужніх воїнів, лицарських турнірів: Тільки дивно, що не принци. Таємницею укриті. Не вродливі королівни Розум мій очарували. Дівчинка гортала малюнки лицарських романів. Її приваблювати не переможці лицарських поєдинків, котрі «промовляли люто “Здайся!”», а переможені. Нехай вони і «розпростерті», до землі прибиті списом, але з уст зривається горда відповідь: «Убий, не здамся!» Маленька дівчинка Леся вже тоді, в пору свого дитинства, поважала силу духу, справедливість. Вона поважана тих, хто навіть під загрозою смерті не хотів здаватися. Можливо саме в них вона вчилася великої мужності. Ця мужність знадобилася їй у житті, допомагала боротися з власною недугою та життєвими негараздами. В іншому вірші «Як дитиною, бувало» маленька мрійниця Леся виступає мужньою і гордою дівчинкою. Гулі від падіння не викликати сліз. Вона тихо вставата і ніколи не скаржилася на біль від забиття: «Що болить?» — мене питали. Але я не признавалась — Я була малою горда, — Щоб не плакать, я сміялась. Такою була поетеса в дитинстві. Вона поважала в людині гордість і силу духу. Сльози Леся, як і лірична героїня вірша, вважала слабкістю. Але минув час, і вже доросла Леся переглянула свої погляди. Щоб не скінчилася драматична ситуація злим жартом або не зірвалося з уст в’їдливе зауваження: Безпощадній зброї сміху Я боюся піддаватись, І, забувши давню гордість. Плачу я, щоб не сміятись. Характер Лесі Українки сформувався в дитинстві. Просто з дитинства вона ввійшла в літературу — як символ мужності, стійкості, нездоланності людського духу.
4,4(8 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ