Твір на лінгвістичну тему. Виникнення мови Мова - це засіб спілкування між людьми. Без неї не може розвиватися культура, наука, техніка, неможливі будь-які зв'язки між окремими людьми, людськими колективами, між країнами. Завдяки багатій яскравій мові художньої літератури ми уявляємо те, чого ніколи не бачили і, може, не побачимо: далекі країни, їхню природу, життя та побут інших народів, героїчне минуле нашого народу і навіть майбутнє. Звідки ж узялася в людей ця чудесна здатність говорити? Коли і як виникла людська мова? Мова з'явилася тоді, коли виникло людське суспільство. Перша людина відрізнялася від своїх предків - мавполюдей тим, що вона вміла виготовляти знаряддя праці. Тому кажуть: праця створила людину. У процесі трудової діяльності у людей виникла потреба у спілкуванні. Адже боротьба за життя для первісних людей була дуже важкою. Вони могли долати всілякі труднощі лише колективно. Потреба діяти спільно за тяжких умов існування, ділитися трудовим досвідом, сказати, порадити, попросити щось під час праці сприяло виникненню мови. Звичайно, мова первісних людей була дуже примітивною, але за розвитком суспільства вона вдосконалювалась, збагачувалась. Мова - це історія народу. Всі попередні покоління від найдавніших часів залишили в мові свої глибокі сліди. Мова - це пам'ять народу. Але майбутнє виростає з минулого. Всі матеріальні і духовні цінності - гідростанції, будови, наукові відкриття, мистецькі твори тощо - ми створюємо й відкриваємо не тільки для себе, а й для тих, хто житиме згодом. На земній кулі є близько трьох тисяч мов. Кожен народ розмовляє своєю мовою, створює наукові, культурні, мистецькі цінності. Нашою рідною мовою є мова п'ятдесятимільйонного українського народу, який прославив себе у боротьбі проти загарбників, що вдиралися на його землі, намагалися поневолити людей, пограбувати господар ство, знищити культурні надбання.
Ми вже мали бажання помиритися, але запекло мовчали очікуючи хто заговорить першим, і мабуть, від нашої злостивої мовчанки раптом вдалині бабахнуло громом, і небо оперезане блискавками стало бездонно-червоним, як пекло перекинуте догори ногами, а ми такі маленькі й смішні в своїй нікчемній сварці притулились одне до одного, так ніби ніколи не було між нами ні сварок ні непорозумінь, а лише оце бажання стояти обнявшись і відчувати тепло тіл і сердець.(Речення складне,двоскладне,поширине,неокличне,ускладнене однорідними членами речення та зворотами)( бажання помиритися, вдалині,бездонно-червоним, нікчемній, не було, ні непорозумінь)
Я - громадянин України Я народився в Україні. Ця держава вільна і незалежна, а ще донедавна вона була складовою великої держави - Радянського Союзу. Я не знаю, як було жити у тій державі, але я твердо впевнений, що краще мати невелику, але власну Батьківщину. Історичні корені Україні сягають давніх часів. На наш народ відомий свою неподоланністю та незнищенністю, великою і могутньою державою - Київською Руссю; Запорозькою Січчю. Я гордий, що живу у цій країні. Вона ще молода, але ініціативна, вона має розумних синів, які піднімуть її. Наше суспільство потребує громадянина освіченого, активного, який вміє жити і працювати в умовах демократизації, в обстановці зростаючої і економічної відповідальності, який уміє встановлювати контакти з іншими людьми, орієнтуватися в ситуаціях, що склалися, швидко адаптуватися до нових умов.
Мова - це засіб спілкування між людьми. Без неї не може розвиватися культура, наука, техніка, неможливі будь-які зв'язки між окремими людьми, людськими колективами, між країнами. Завдяки багатій яскравій мові художньої літератури ми уявляємо те, чого ніколи не бачили і, може, не побачимо: далекі країни, їхню природу, життя та побут інших народів, героїчне минуле нашого народу і навіть майбутнє.
Звідки ж узялася в людей ця чудесна здатність говорити? Коли і як виникла людська мова?
Мова з'явилася тоді, коли виникло людське суспільство. Перша людина відрізнялася від своїх предків - мавполюдей тим, що вона вміла виготовляти знаряддя праці. Тому кажуть: праця створила людину. У процесі трудової діяльності у людей виникла потреба у спілкуванні. Адже боротьба за життя для первісних людей була дуже важкою. Вони могли долати всілякі труднощі лише колективно. Потреба діяти спільно за тяжких умов існування, ділитися трудовим досвідом, сказати, порадити, попросити щось під час праці сприяло виникненню мови.
Звичайно, мова первісних людей була дуже примітивною, але за розвитком суспільства вона вдосконалювалась, збагачувалась.
Мова - це історія народу. Всі попередні покоління від найдавніших часів залишили в мові свої глибокі сліди.
Мова - це пам'ять народу. Але майбутнє виростає з минулого. Всі матеріальні і духовні цінності - гідростанції, будови, наукові відкриття, мистецькі твори тощо - ми створюємо й відкриваємо не тільки для себе, а й для тих, хто житиме згодом.
На земній кулі є близько трьох тисяч мов. Кожен народ розмовляє своєю мовою, створює наукові, культурні, мистецькі цінності.
Нашою рідною мовою є мова п'ятдесятимільйонного українського народу, який прославив себе у боротьбі проти загарбників, що вдиралися на його землі, намагалися поневолити людей, пограбувати господар ство, знищити культурні надбання.