Відповідь:
Я підтримую думку про те, що недобре слово вбиває. Адже слово несе не тільки смислове, але й емоційне навантаження, отож слово по-різному впливає на людину, а недобре слово може і вбити.
На підтвердження цього досить згадати, як ми реагуємо на тон, яким може бути сказане одне й те саме слово. Наприклад, "красно дякую" може звучати як щира подяка, а може містити іронію або й відверте глузування. Тоді ми сприймаємо слова як знак недоброго ставлення до нас. Слово й справді вбиває.
Яскравим прикладом цього може слугувати історія Марусі Чурай з однойменного роману Ліни Костенко. її слова для всієї України були як знамено в бою, як душа, що співає про головне в житті. Але коли зрадив героїню Гриць, багато хто з ницих людців не посоромився встромити ніж недоброго слова у спину дівчини. Вона навіть не виправдовувалася, бо знала справжню ціну слова.
А як убивчо звучало для героїнь Т. Шевченка слово "покритка"! У ньому був не тільки осуд, а вирок людині без права спокутувати свій гріх. Катерина, наприклад, не витримала і покінчила з життям, а Ганна, героїня поеми "Наймичка", зуміла пересилити біль від недоброго слова, але все життя спокутувала свій гріх, доглядаючи рідного сина і не маючи права сказати йому про це.
Не можна не згадати історії нашої країни 30—50-х років XX століття, коли страшне словосполучення "ворог народу" руйнувало мільйони життів. На жаль, слово й справді може вбити, але, можливо, люди не завжди до кінця розуміють це. Інакше б ставилися до слова більш відповідально.
Отже, з усього виходить висновок, що недобре слово вбиває, а добре — рятує.
Підрядні означальні - Хто шлях обрав собі єдиний, тому із нього не звернуть. Нема в житті такої сили, щоб у польоті нас спинила.
Підрядні З'ясувальні - От чому я говорю, що найвища краса - це краса вірності. Думав я, що в кожнім серці є сьогодні, вчора, завтра.
Підрядні обставини - Ходімо в сад. Я покажу вам сад, де на колінах яблуні спить вітер. я часто не знаю. Не знаю де хвилі стають золоті і багряно-тривожні...
Підрядні місця - Хлопці зупинилися там, де тільки що стояла косуля.
Ми жили там, де здавалося, були ближчми до природи, до трав, до неба і сонця.
Підрядні часу - коли копають картоплю, тихо співають дівчата. Коли настала тиша після бою, у комишах знайшли мии журавля.
Підрядн дії та ступення - Робіть так, як вважаєте потрібним і кращи. Тепло і тихо, неначе й справді весна.
Підрядні причини - Босфор аж затрясся, бо зроду не чув козацького плачу. А Катерина сидить тут тому, що ту Андрій.
Підрядні наслідкоі - Дощі йшли кілька днів, так що жнива затягнулися. Малина вродила рясно, такщо діти ласували щодня.
Підрядні мети - Щоб сухим рушником личико витирати, треба раніше вставати. Для того, щоб любити свій власний народ, не треба ненавидіти інший народ.
Підрядні умовні - Як не зійде сива м'ята з-під снігу - я сльозами розтоплю холодну кригу. Якби мені черевики, то піла б на музики.
Підрядні допустові - Тиша й спокій залягли тут. хоча звідси до станції рукою подати. Хоч скільки турки втратили свого війська, а не дістали фортеці.
Объяснение: