Який твір в українській дитячій літературі змушуе вирішувати граматичні ? а) і. ющук "троє на місяці" б) в. королів-старий "хуха-моховинка" в) в. чемерис "аравійська пустеля" г) м. йогансен "собака джан" д) в. шевчук "панна квітів"
Гарний вчинок синички У підручнику я нещодавно прочитав текст "Добра синичка". Мені дуже сподобалася ця пташка, бо вона дуже смілива і добра. Коли синичка роздобула хробачка собі на сніданок, прилетів горобець і хотів відняти їжу. Але синичка не злякалася і дала відсіч нападникові. Вона відстояла свого хробачка, бо була дуже смілива. А ще синичка - добра пташка. Про це свідчить її гарний вчинок, коли вона нагодувала мале горобченя. Синичка сама хотіла їсти, але віддала свого хробачка пташеняті, що випало з гнізда. На мою думку, синичка виявила такі гарні риси характеру, як сміливість і доброта. Це дуже добре.
1) "Дума" у цьому контексті тлумачиться вже не тільки як жанр чи слово, а як символ безсмертя української нації. 2) Вірш належить до філософської лірики, бо основним мотивом поезії є роздуми ліричного героя над своєю нелегкою долею та сенсом життя. 3) Поет каже, що боротьба - це не тільки певний фізичний процес, але й те, що є зв'язком для багатьох людей, об'єднаних спільною ціллю, яка втілюється в їхньому прагненні відстоювати право на щастя. Тому моральний обов'язок кожного, розвиваючи свої найкращі риси, прагнути зробити щасливою свою долю й долю людей, що оточують тебе. 4) Для Шевченка немає нічого ріднішого, аніж його рідна ненька Україна, тому він так ласкаво про неї говорить: "На нашій славній Україні..." 5) Твір пронизаний болісними почуттями смутку, відчаю та розпачу, які відчували молоді хлопці, прощаючись з родиною, адже не знали, чи побачать їх ще хоч раз...