Добривечір, Катю! - І тобі добрий, Галю! Як ся маєш? - Я повертаюся з чудової прогулянки! - О, розкажи мені, будь ласка, де ти сьогодні гуляла? - Сьогодні мої дядька та тітка узяли мене з собою на прогулянку до весняного лісу. - Чудово! А як воно там, у лісі? - Там так гарно, ти собі просто не уявляєш! Навкруги зелено, листячко на деревах таке свіже, молоде! Пташки цвірінькають! Навіть соловейка почули, він співав у кущах! - А квіти, квіти там зараз є? - Авжеж! У лісі зараз багато різних квітів: блакитні, жовтенькі, біленькі… Шкода, що я не знаю, як вони усі називаються. - А що тобі сподобалося найбільше? - Конвалії, звісно! Ці квітки я ні точно з чим не переплутаю! Вони такі ніжні… - Я щиро заздрю тобі, подруго! - А як ти провела день? Тим ходила кудись на прогулянку? - Ходила, авжеж! По нашій вулиці. Туди-сюди, туди-сюди… - Знаєш, Катю, якщо ми ще раз вирушимо до лісу, я обов’язково по щоб тобі теж дозволили піти з нами! - Це було б чудово! Ой, я так вдячна тобі! - Та нема за що!
Перші весняні квіти викликають у мене захоплення,адже вони справжні першопрохідці,які цвітуть в дуже суворих умовах.Тільки сніг починає танути, крізь землю пробиваються наполегливі ніжні паростки.Ні крижаний весняний дощ, ні запізнілий сніг, що падає з неба, ні заморозки не можуть зупинити їх. Весняна нестійка погода не може зіпсувати краси перших квітів. Є кілька видів первоцвітів. Всі вони невеликі, на перший погляд непомітні. Щоб побачити їх справжню красу, треба «роззути очі», нахилитися і не поспішаючи придивитися до них У пролісків по три сліпуче білих пелюстки-крапельки. Ці відважні квіточки пробиваються навіть крізь сніг. Дивовижне видовище -нежнейшіе квіти на зелених стеблинках, живі краплі посеред засніженої галявини. Я порівняв би їх красу з крихкістю і невинністю юної дівчини.
Зелень молодої трави лізе вперед без оглядки на залишки снігу. З свіжої трави вибираються маленькі крокуси з гострими зеленим листям. Крокуси – яскраві плями на травичці або навіть на снігу, дивлячись як рано вони з’явилися. Яскраво-жовті, ніжно-фіолетові, бузкові, білі з фіолетові смужками – все крокуси дуже красиві. Вони схожі формою на келихи, а їх широкі пелюстки глянцево блищать. На зірочки походять яскраво-блакитні проліски. На лісовій галявині чи в лісопарку можна надибати на галявину, що вся усипана цими «зірками». Ще цікаво гати за тим, як весняні квіти розпускаються на торішній бурою траві або опалому листі. Начебто на землі панує осінь, а, дивись, посеред минулорічної «дрантя» красуються молоді кущики. Жовті трубочки нарцисів в обрамленні зелені, яскрава медунка, первоцвіти, ранні тюльпани.
Доброго дня! Спочатку розділимо слова на групи залежно від їхнього значення.
Група 1:
- Важко, скрутно, тяжко - ці слова мають спільне значення і означають, що щось робити не легко чи зі значними труднощами.
- Недавно, нещодавно - ці слова означають недавнє чи нещодавнє подію.
- Хвацько, брудно, неохайно, неакуратно - ці слова мають спільне значення і означають неприбрану, захаращену або недбалу зовнішність.
- Тиждень - це одиниця часу, що складається із семи днів.
- Ні пари з уст, наосліп - ці слова означають, що людина говорить без роздуму, випадково, без усвідомлення того, що саме говорить.
- Навкруги, навколо, довкола - ці слова мають спільне значення і означають, що щось оточує щось інше.
- По-молодецькому - це спосіб поведінки або виконання чогось у молодіжному стилі.
- Збудно - це означає, що хтось зганяється, збентежений.
- Хоч-не-хоч - це означає, що хтось щось робить, хоча його не хочеться.
Група 2:
- Невідомий, незнайомий - ці слова мають спільне значення і означають, що щось або когось мало знайоме, невідоме.
- Занедбаний, не важливий, занехаяний, запущений - ці слова мають спільне значення і означають, що щось не доглянуте, проігнороване, не вважається важливим.
- Закурений, задимлений - ці слова мають спільне значення і означають, що щось було викопчене, заповнене димом.
- Рябий, перистий, строкатий - ці слова мають спільне значення і означають, що щось має різнобарвну або різнозабарвлену поверхню.
- Закостенілий, непорушний, задубілий, слушний - ці слова мають спільне значення і означають, що щось є непродуктивним, нерухомим, не змінюється.
Таким чином, синонімічні ряди (гнізда) для першої групи слів будуть:
- Важко, скрутно, тяжко.
- Недавно, нещодавно.
- Хвацько, брудно, неохайно, неакуратно.
- Тиждень.
- Ні пари з уст, наосліп.
- Навкруги, навколо, довкола.
- По-молодецькому.
- Збудно.
- Хоч-не-хоч.
А синонімічні ряди для другої групи слів будуть:
- Невідомий, незнайомий.
- Занедбаний, не важливий, занехаяний, запущений.
- Закурений, задимлений.
- Рябий, перистий, строкатий.
- Закостенілий, непорушний, задубілий, слушний.