Склане речення-це те речення, що мае дв! ! б!льше граматичних основ.Якщо прост! речення в складному р!вноправн!, то вони сурядним зв.язком та в!д одного речення до другого не можна поставити запитання, бо вони р!вноправн!. Якщо одне просте речення в складному п!дпорядковуеться другому,пояснюе чи доповнюе його , то так! речення з.еднубться п!дрядним зв.язком. Та в них можна поставити одне до одного запитання . Наприклад:Слава народу (ЯКОМУ), що йде в в!ках см!ливим кроком.
1.дощ,підсилюваний осінніми хмарами,не переставав лити.2.холодніми зимніми ночами я,укрившись зігріваючою ковдрою,сиджу і читаю книжки.3.покритий інеєм сад все ще старався зеленіти й воювати з наступом зими.4.скошена трава вже лежала на полі.5.накреслений за комп*ютера план приміщення затвердили вчасно.6.дідусеві подарували оздоблену мереживом сорочку.7.розказані бабусею історії приголомшили мене.8.досконало вивчений твір допоміг мені дістати десятку з української мови.9.зрубана в лісі ялинка продовжувала плакати в домі свого нового хазяїна.10.пр икований до скелі прометей подолав нелегкий шлях від темряви до світла.
На канікулах ми поїдемо до родичів у чернівці. - я ще ніколи не була в чернівцях. там, напевно, дуже гарно. - так, чернівці є старовинним містом, багате на історичні архітектурні пам'ятки. - я читала про славне минуле чернівців. і люди там дуже співочі. - так. тому чернівці ще називають пісенною столицею україни. - а ще я прочитала, що о 12 годині кожного дня на вежу ратуші піднімається трубач у колоритному буковинському одязі і відтворює мелодію безсмертної "марічки". - це цікаво. буду мати на увазі, щоб послухати. - як повернешся з чернівців, розповіси про все побачене там. - добре. бувай! - до зустрічі! щасливої дороги!