М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Dozie
Dozie
03.07.2020 18:52 •  Українська мова

Прочитайте слова у лівій колонці, які називаємо старими. кокот-півень. лемент-плач. волати-кричати. складіть і запишіть речення з відомими вам словами. старі слова в сучасній українській мові вживаються дуже ріжко.

👇
Ответ:
kateKos1
kateKos1
03.07.2020
Півень кричить зрання.
4,6(49 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
VelievaAyka18
VelievaAyka18
03.07.2020

Національний одяг — це святиня кожного народу. Вишита сорочка, вишитий рушник, хустка — здавна вважаються найсвятішим подарунком, коли хтось вирушає в далеку дорогу. Повага до одягу — це повага до свого роду, народу. Наші предки вважали, що нехтування національним вбранням призводить до втрати духовності. Із правіків одяг українців мав бути світлим. І вишитим. Чому так? Що за таїна в неодмінному прагненні прикрасити свій побут? Адже скрізь в Україні обмальовували хати, квітчали рушниками. Це була традиція, яку плекали й оберігали. Малюнки — не довільний набір ліній і кольорів, у кожній вишивці відображено уявлення людини про життя, а також довкілля.

Сорочка була й залишається головним одягом людини, про що свідчать давні приповідки: "Своя сорочка ближче до тіла", "Щасливий, бо в сорочці родився". Вважається, що сорочка, яка безпосередньо облягає тіло, є провідником магічної сили, прихованої в людині. Сорочка у чоловіків і в жінок мала символічне значення оберегу від злих вітрів і недоброго ока. Ось чому при виготовленні сорочки треба було дотримуватися цілої низки засторог і магічних дій (ворожінь).

Хустка теж здавна відігравала важливу оберегову функцію. Чи не через те вона так широко використовується в українському весільному обряді, починаючи зі сватання, коли дівчина на знак згоди підносила старостам хустку на хлібі, й закінчуючи "покриванням" молодої, таку хустку жінка зберігала все життя. Слід вивчати й повертати давні традиції носіння одягу, щоб ми теж навчилися бути в такій же гармонії з довколишнім світом, як і наші предки.

Объяснение:

4,5(85 оценок)
Ответ:
elmirayanbukov
elmirayanbukov
03.07.2020
А - Сталось диво тоді камінець засіяв і промінням ясним всіх людей здивував.3 - [ ]: [пояснення]. 
Б - Мову зневажили корінь всиха. 1 - [умова] — [ ].
В Буде сонце в зеніті квітнуть Буде небо, як цвіт, голубіть. 4 - [ ], [ ]. одночасність 
Г - Тебе ніколи, рідне слово, Не забував я ти мені Звучало, щире і чудове, В мої ясні і в чорні дні...2 - [ ]: [причина].
Д - І мріється з маленького дитяти З літами виросте палкий співець. 
Е - Не полишай хоч ти мене ніколи Без тебе, рідне слово, пропаду.5 - [ ]; [ ]. одночасність
4,4(80 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ