М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Nastyavoyko
Nastyavoyko
14.04.2023 16:36 •  Українська мова

69. випишіть у колонку лише слова, у яких букви, взяті в дужки, подвоюються. доне(ч)ина, о(б)ризкати, за(б)ризкати, (с)ати, ві(д)ячити, на(д)ворі, іме(н)ий, туре(ч)ина, ві(д)окремити, на(д)ністрянський, імени(н)ик, ро(з)умний, о(в)а, (ч)ина, бе(з)успішний, небе(з)ахисний, істи(н)ий. ключ. з перших букв прочитаєте назву вірша лесі україн

👇
Ответ:
алтуша9796
алтуша9796
14.04.2023
Донеччина , оббризкати ,ссати , віддячити , іменний , Туреччина , наддністрянський , іменинник , овва ,гайдамаччина , небеззахістний .істинний ,
Досвітні огні.
       
4,5(3 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
SaySasha02
SaySasha02
14.04.2023
Звук [й] - завжди м’який. В звукових схемах (або моделях)  позначається двома рисочками
Наприклад:
1)майорить : в цьому слові літера -й-, а  звук  [й]  -  м’який. З цього маємо:
- 0 = 0 - 0 =
2) юнак: хоч в цьому слові і немає букви - й-, але як звук  є. Тобто  -ю- стоїть на початку складу і позначає два звуки [йу].
Звідси маємо:
= 0 - 0 - (де =  [й], а 0 - це голосний звук [у])
Доречі, в транскрипції позначається як [й], крім слів коли пом’якшує попередній звук (наприклад лютий, л - м’який (пом’якшений звуком [й],  у - голосний наголошений,  т- трердий приголосний, и - голосний ненаголошений, й - м’який приголосний)
4,4(41 оценок)
Ответ:
nekit1o6
nekit1o6
14.04.2023
Гідність чоловіка визначається його ставленням до жінки. Ця вічна істина надихнула професіонального філолога і літератора Володимира Чуйка на працю високої моральної проби — на “Книгу про матір”. Випущена недавно у видавництві “Криниця”, вона зібрала під одною обкладинкою, немов під дахом єдиного доброго дому, голоси 232-х українських поетів — від Тараса Шевченка до Бориса Олійника. Знайшлося в антології місце і для її упорядника Володимира Чуйка, автора пронизливого вірша “Батьки мої, Параска і Лука...” Невмируща пам’ять про неньку, яка знала безліч народних пісень, казок і загадок, водила серцем і рукою Володимира Лук’яновича, коли він шість років тому взявся за таку благородну справу. У її духовній першооснові було слово. Ніжне, сповідальне і вдячне слово про ту єдину, без якої немислиме продовження життя.
4,4(38 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ