Народна дума оповідає про бурю на морі. Двоє братів-козаків, потопаючи, стали просити у Бога прощення за свої гріхи. Найбільшим своїм гріхом вони вважали те, що зневажали батька й матір, своїх рідних та сусідів. Тільки щира материна й батькова молитва до м урятуватися. А за козака-сироту нікому було молитися, нікому було його прощати, тому він потонув. Дума оспівує віру, силу материнської любові, необхідність усвідомлення того, що порятунок можливий лише через покаяння, розуміння своєї гріховності.
Спонукальні: Хай доля матері всміхнеться і рушником застеле слід. Давайте ставитися до хлібу завжди з шаною і повагою. Щодня чистіть зуби до сніданку і після вечері. Любіть Україну всією душею. Будь обережним на воді.
Окличні: Народ мій завжди буде! Яка благодать! Так вона ж відмінниця! Шуміть, сади, роди зерно, земля! Прекрасне сьогодні море! Привіт вам, Карпатські гори, і вам, сріблясті річки!
Запитання: Як провели зиму? Як звати твою сестру? Що спонукало тебе почати слухати рок? Що ти можеш сказати про своїх однокласників? Як довго ти будеш мовчати?