Недарма вважається, що праця облагороджує людину. Адже задля того, щоб зробити будь-що добре, потрібно вчитися та розвиватися. Уміла в своїй справі людина – наче митець, що створює шедевр. ЇЇ рухи красиві та відточені, хоч вона малює картину, хоч рубає дрова. Отаке захоплення в мене завжди виникає, коли я гаю, як моя мама вишиває "хрестиком" картини.
Моя мама Олена дуже любить вишивати. Раніше вона часто робила вишиванки у народному стилі, як її навчила бабуся. Зараз їй подобається вишивати величезні, ніби намальовані картини. Хоч вишивати хрестиком і не складно, це потребує майстерності та терпіння. Мама сідає біля вікна чи лампи та дістає з шухляди п’яльця зі спеціальною тканиною, різнокольорові нитки та ножиці, та схему картини, надруковану на папері. Вона акуратно розкладує все необхідне та приступає до роботи. Голка в маминих руках просто літає! Мама швидко та легко робить стежки, рахуючи їх пошепки. Зайву нитку вона обережно відрізає гострими ножицями. В неї напоготові декілька голок з різними нитками, бо для однієї картини може знадобитися не менше десяти кольорів. Час від часу мама відсувається від своєї картини та дивиться, чи все зробила правильно. У цей час вона не любить, коли її відволікають, бо мусить стежити, щоб не збитися зі схеми.
Коли мама втомлюється, то акуратно збирає своє приладдя назад у шухляду та деякий час роздивляється, що в неї вийшло. Мушу визнати, вона ніколи не буває повністю задоволена результатом, хоча її картини виходять дуже гарними. Та мама вважає, що завжди можна зробити ще краще – швидше та акуратніше. Тому вона з радістю береться за нові роботи, щоб навчитися новому.
1. Тече вода із-за гаю та попід горою. Хлюпочуться качаточка поміж осокою. 2. Геть понад морем, над хвилями синіми в’ються, не спиняться чаєчки білії. 3. Ллється з поза хмар проміння тепле і голубувате. 4. Зелений вершник з сивих гір помчав горбкам наперекір. 5. Дорога гадюкою звивалася вздовж потоку. 6.Поза хатами тяглися виноградники. 7. З-під лісового корча б’є джерельце русявої, чистої тиші. 8. Під час канікул я часто буваю в лісі.
ВПРАВА 2
Доповніть речення, добираючи з дужок потрібні слова або словосполучення.
1. Ми поселилися утрьох в одній кімнаті. Ми поселилися у трьох кімнатах. 2. На горі росте ліс. Нагорі над нами цілу ніч гримали двері. 3.Кожен це пояснював по своємурозумінню. Кожен це пояснював по-своєму і ми ніяк не могли дійти згоди. 4. Хлопці повернули в бік річки. Хлопці повернули вбік із стежки. 5. Я подався в глиб лісу.Я подався вглиб і скоро вийшов на галявину.
Больше не могу(