Якщо Ви молода людина, яка замислюється про своє майбутнє, то скористайтеся нашими порадами.
Щоб зробити успішним цей нелегкий крок, треба мати обґрунтований професійний план, в якому враховані інтереси, не лише власні побажання та вподобання, психологічні особливості, можливості певної професії та потреби сучасного ринку праці. Стисло ці аспекти професійного плану можна визначити формулою вибору сфери діяльності: ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА.
Складова «ХОЧУ» – це ваші інтереси і нахили. Тобто – це позитивне ставлення та бажання займатися певною діяльністю.
Складіть список тих професій, які вам подобаються, є для вас цікавими, за якими хотілося б працювати та ті, що вам підходять. Професія може подобатися тому, що вона високооплачувана, має гарні умови праці і є престижною. Але насправді потрібно визначитися: чи подобається вам займатися нею, що ви знаєте про неї, чи пробували виконувати елементарні трудові операції? Адже кожна професія потребує від людини певних знань, умінь, здібностей, рис характеру.
Объяснение:
Першу двійку я отримав у тому ж другому класі на уроці чистописання. Справа в тому, що мати десь почула, що кульковою ручкою дітям писати не можна, тому що в них «зіпсується почерк», і з другого класу почалися мої пір’яні муки. Чорнильна ручка складна в експлуатації — її потрібно постійно заповнювати, вона запросто може пересохнути, капнути чорнилом на зошит, або протекти (що траплялося неодноразово, і будь-яку чорнильну пляму відразу за замовчуванням звалювали на мене).
На тій контрольній з чистописання обставини склалися найгіршим чином. Папір на зошити був тонким і шорстким, а в ручці якраз скінчилося «пальне» і вона почала барахлити. Вона то переставала писати, і починала скребти по шорсткому папері, продираючи дірки і здираючи з нього ворсинки, то раптом пускала чорнило, яке добре розпливалося по папері, і цими ворсинками розмазувалося як пензликом. Через тонкощі паперу чорнило стало проступати на іншу сторону листа, а також потрапляло на пальці і залишало відбитки. Під кінець, коли треба було написати останнє речення, ручка зовсім пересохла. Я тицьнув на підкачування чорнила, і велика крапля його ляснула на лист зошиту. Упевнений, що більш брудного чистописання вчителька ще не бачила. Зошит вона повернула з жирною двійкою.
До слова сказати, всі зусилля по збереженні почерку виявилися марними — якщо мені доводиться писати від руки, виходять ніким не читані каракулі.