у кожної людини має бути улюблене заняття. не можна весь час працювати, навчатися або займатися чимось корисним. іноді необхідно відпочивати і займатися чимось таким, що подобається виключно тобі. варіантів того, що може вважатися улюбленим заняттям людини, дуже багато – іноді таким є якась активна діяльність, пов’язана з подорожами або спілкуванням з новими людьми або зі старими знайомими. бувають і такі люди, улюблені заняття яких пов’язані з можливістю побути на самоті. у будь-якому випадку улюблене заняття – це справа виключно індивідуальна, кожна людина має право проводити час так, як того бажає виключно вона сама.
моє улюблене заняття сформувалася в моїй самій ранній юності. я завжди був людиною мрійливою і дуже стурбованою. не можна сказати, що мені зовсім не було цікаво спілкуватися з людьми і перебувати в колективі, але все ж мене весь час тягнуло до чогось іншого, інше заняття здавалося мені набагато більш цікавим. це інше заняття – читання. першу серйозну книгу я прочитав ще в молодшій школі, вона справила на мене дуже хороше враження. саме тоді я остаточно прийшов до висновку, що читання – це одне з найбільш цікавих занять, які існують. завдяки читанню я міг з головою зануритися в іншу історичну епоху, дізнатися про життя людей, яких я ніколи не знав і, мабуть, не впізнаю в житті. читання дає дивовижну користь для людського розуму. книги повняться дуже корисною інформацією про світ, про людей. з книг завжди можна чогось навчитися, щоб потім застосувати ці знання в повсякденному житті і справити на всіх оточуючих сильне враження. крім того, читати книги дуже корисно з точки загального розвитку людини. прочитана книга дозволяє зрозуміти самого себе. у книгах, як правило, розповідається про людські проблеми, драми, про те, як люди долали всі ці численні проблеми і неприємності. дану інформацію можна використовувати і самому собі на користь, визначитися з тим, як вирішувати власні проблеми.
моє улюблене заняття – читання. завдяки читанню я можу задовольнити відразу кілька своїх життєвих потреб. я можу вирішити деякі проблеми буття, з якими мені доводиться стикатися, я можу розважитися і дізнатися щось нове або корисне, що потім мені в житті. я думаю, що це заняття навряд чи поступиться якомусь іншому. я впевнений, читання буде цікавити мене ще дуже довго. бути може, навіть весь залишок мого життя.
Визначною пам’яткою історії та культури є пам’ятник Богдану Хмельницькому в Києві. Це, по суті, єдине, що матеріально увічнює пам'ять про гетьмана. Могили його немає. Через сім років по смерті Хмельницького шляхетське військо захопило на якийсь час Суботів. Тоді й було навмисно викинуто з домовини кістки ненависного ворогам полководця. Безсилі перемогти живого, вороги позбиткувалися з мертвого.
Ідею спорудження пам’ятника Богдану Хмельницькому вперше висунув у тридцяті роки минулого сторіччя видатний історик, перший ректор Київського університету Михайло Максимович.
Місце для встановлення пам’ятника вибране не випадково. Саме тут, на майдані проти Софійського собору, після перемоги під Пилявою та Зборовом зустрічали свого славного гетьмана кияни.
Роботу над пам’ятником було доручено славетному скульпторові Михайлу Микешину. Митець задумав багатофігурну композицію, проте здійснити задум не вдалося через брак коштів.
Пам’ятник має чималі розміри. Висота бронзової кінної статуї – більше 10 метрів. Її встановлено на високому гранітному п’єдесталі, що імітує дикий неотесаний камінь (постамент спроектовано київським архітектором В.Ніколаєвим).
Гарцює неспокійний кінь. Міцною і вправною рукою стримує його полководець. Упевнено тримається він у сідлі, силою налито його могутню постать. Лівою рукою придержує гетьман кінський повід, правиця стискає булаву – символ гетьманської влади.
Докладно й ретельно зобразив скульптор одяг Хмельницького: козацький жупан, свиту, шаровари. Поблискує бронзою на боці шабля.
Погляд приковує лице гетьмана – настільки виразним зробив його скульптор. Глибокі зморшки перерізали високе чоло. Ще суворішим немолоде обличчя гетьмана роблять довгі козацькі вуса. Тяжка задума на чолі, втома й неспокій в очах. Незмірно тяжкою є відповідальність за людські життя, за долю народу.
Ще здалеку пам’ятник чітким силуетом вимальовується на тлі неба. Чудово гармонує кінна статуя з обрисами Софійського собору, що височіє неподалік.
Объяснение: