Доберіть приклад до кожної відміни іменників (один приклад є зайвим). у табличці поруч із цифрою запишіть відповідну букву. відміна 1 (1) відміна 2 (2) відміна 3 (3) відміна 4 (4) відміна приклад а книжка б канікули в любов г кондиціонер д теля
Літературна мова – це нормована мова з погляду лексики, граматики, орфографії, орфоепії (тобто це певні критерії вживання слів та речень); це вища форма вияву національної мови, відшліфована форма загальнонародної мови. Вона обслуговує всі сфери діяльності суспільства (матеріально-виробничу, державну, культуру, радіо і телебачення, пресу, освіту, науку, художню літературу, побут людей); є засобом вираження національної культури, національної самосвідомості українців. Літературна мова є вищою (зразковою), наддіалектною формою існування національної мови. О. Горький писав: "Поділ мови на літературну і народну означає лише те, що ми маємо, так би мовити, "сиру" мову і оброблену майстрами ." Літературною мовою створюються художні твори і наукові праці, це мова театру, школи, газет і журналів, радіо і телебачення, інакше кажучи, це мова загальнонародної культури і мова спілкування культурних людей. У той самий час нею розмовляють у родині, на роботі, у колі друзів, у громадських місцях. Літературна мова об'єднує представників нації незалежно від місця їх проживання чи соціального стану.
Я отвечу на 1 вопрос..: Відмінне між займенником і іменником те, що займенник вказує на предмет, кількість, ознаку, але НЕ називає їх. А іменник означає на предмет і називає його.
2 відміна -кондиціонер
3 відміна -любов
4 відміна - теля