Більшість слів, навіть стилістично забарвлених, сприймається без будь-яких емоцій. Це експресивно нейтральна лексика. Сюди належать слова, що позначають різні абстрактні поняття (ідеал, істина, демократія, гуманізм, суспільство, буття, самовідданість, недоторканність, мислити, тотальний), слова з виробничо-професійної галузі (цех, електрозварювання, катод, ротор), терміни (катет, гіпотенуза, тангенс, синус), історизми (бунчук, литаври, драгоман, ясир).
Але є частина слів, які самі по собі надають висловлюванню емоційного забарвлення, містять стилістично-оцінний відтінок. Це експресивно забарвлена лексика. До неї переважно належить:
Я, як людина різносторонній, не хочу зациклюватися на одній області. Часто, холодними і нудними вечорами, коли уроки вже зроблені і можна приділити собі трохи часу, я вишиваю хрестиком. В такі моменти я відчуваю себе справжньою майстринею! Адже я можу з до звичайних ниток і голок створити щось неообразимо красиве, розкрити горизонти уяви. І це не так легко, як здається. Вишивання хрестиком-складна технологія, пізнаючи яку, я не витрачаю час даремно. Я з самого дитинства любила майструвати. Робила собі браслетики і сережки, прикрашала футболки різноманітними блискучими дрібничками. До речі, це дитяче захоплення залишилося зі мною і до сьогоднішнього дня. Я дуже люблю створювати прикраси з бісеру. Подружки частенько просять мене змайструвати для них що-небудь незвичайне. І я з удоольствием виконую їх прохання. Тому мені дуже приємно проводити час, займаючись улюбленою справою, тим, що приносить користь мені і оточуючим. Ось таке у мене хобі!