Для того щоб жити в гармонії і злагоді з усім живим, у першу чергу потрібно осягнути для себе зміст золотого правила моралі: "Стався до всього так, як хочеш щоб ставилися до тебе".
Не можна не захоплюватись здатністю людини пізнавати та змінювати навколишній світ, але, нажаль, все частіше дії людини завдають шкоди навколишньому середовищу. Наприклад, людина висушуючи озеро, ніби нічого такого і не вчиняє, вона просто хоче звести на цьому місці будинок або посадити город, та чи замислюєється людина, що її вчинок може згубити значну частину рослин і тварин, що залежили від цієї водойми. І це непоодинокий випадок. Людина, захоплена своєю величчю і могутністю, прагне все більшого пізнання і влади над природою так, що просто сліпо переступає межу, на якій людина і все живе знаходяться в гармонії.
Отже, для спражньої гармонії потрібно думати не тільки про себе, а й про навколишній світ, берегти його і розуміти, відчувати межу небезпеки і ніколи не перетинати їїⒶ.
Гармонія, перж за все, повинна бути в нас самих. Коли ми прокидаємось, ми повинні радіти кожному ранкові, ніби він в нас останній.
Також, я думаю, що для досягнення гармонії з усіма треба любити природу, любити мистецтво, любити тварин й найголовніше, любити людей. Так, люди не ідеальні, але ж ми теж люди й теж не ідеальні, та, на мою думку саме любов до людей може відкрити нам їх душі. Не все погані - в когось просто тяжка доля, й лише коли зрозумієш її, пройдеш той же тернистий шлях, який пройшла ця людина - тільки тоді й зможеш порозумітися з нею, мабудь, це й гармонія.
Розглянемо природу, бо кажуть, що вона теж жива. Гармонії з природою досягти дуже важко, але якщо ти любиш природу, не ломаєш дерев, не кидаєш сміття у непристосованих для цього місцях(наприклад, просто на галявині), бережливо відносишься до природи - то й вона відповість тобі взаємністю, й тоді, знаходячись на природі, ти зможеш відчути неймовірний душевний спокій, ніби ти вдома. Це неперевершене відчуття!
Якщо ж брати до уваги тварин, то тут все дуже просто - треба гарно відноситися до братів наших менших, не ображати їх, годувати. лікувати(лише при великій необхідності, наприклад, знайшли хворого птаха) тоді, тварини будуть любити вас і вважати своїм другом.
ВИСНОВОК: Отже, я вважаю, що гармонії з усім можна досягти лише розуміння та гарне ставлення до всього живого.
Люди завжди твердили про те, що дружби між хлопчиками і дівчатками не існує. На своєму особистому прикладі можу довести, що це не так. У мене завжди було багато приятелів і подруг, але найближчими стали Марина і Саша. Ми проводимо багато часу, гуляючи на вулиці або ж граючи в рухливі ігри. Всі разом ми відвідуємо спортивну секцію. З Мариною ми познайомилися в школі, а от з Сашею пов'язана зовсім інша історія.
Саша разом зі своєю сім'єю переїхали в наш будинок кілька років тому. Він дуже цікавий і своєрідний хлопчик. Він дуже трепетно ставиться до тварин. На той момент вдома у нього жили собака, рибки, хом'як і морська свинка. Свою велику частину любові і турботи Саша приділяв хом'яку. Він дуже часто з ним грав. Коли він виносив тваринку на вулицю, багато хлопців збігалося подивитися на хом'яка. Саша з великим задоволенням показував їм свого друга і багато про нього розповідав.
Старші хлопці такі захоплення не розцінювали і не поважали, тому всіляко ображали Сашку і його хом'ячка. Одного разу я запропонувала Сашкові сховатися в моєму під'їзді, поки недоброзичливці не підуть і не перестануть його дражнити. Він із задоволенням погодився і пішов за мною.
За той час, що ми просиділи в під'їзді ми розговорилися і навіть трохи здружилися. Саша виявився дуже товариським хлопчиком. Він дуже багато розповів про себе і про те, що він любить робити. Наше укриття він покинув тільки ввечорі, так як ми не помітили, як пролетів час.
Ми дуже довго не бачилися після цього випадку. Але доля - цікава штука. Ми зустрілися з ним через цілих шість років у спортивній секції. Ми з ним дуже зблизилися і стали кращими друзями. Він прекрасна людина, так як завжди мене підтримує і співчуває мені. Мені дуже пощастило, що я змогла відшукати таку людину. Адже справжні друзі в нинішній час - це велика рідкість.