Головне:
Нині водою річки користується 70 % населення України (майже 35 мільйонів осіб), також на нього припадає половина всіх річкових шляхів країни й основна частина (близько 60 %) річкових перевезень вантажів і пасажирів.
Другорядне:
Дніпро в межах України приймає багато приток, найбільші з них – Прип’ять, Десна, Сула, Псел, Ворскла, Тетерів, Ірпінь, Рось, Базавлук, Інгулець.
Нове:
Назва Дніпро є скіфською за походженням. Скіфське Данапр перекладається як «глибока ріка». Перші письмові відомості про Дніпро залишив грецький історик і географ Геродот.
Називний п’ятсот сімдесят дев'ять
Родовий п’ятисот сімдесяти (сімдесятьох) дев'яти (дев'ятьох)
Давальний п’ятистам сімдесяти (сімдесятьом) дев'яти (дев'ятьом )
Знахідний п’ятсот сімдесят (сімдесятьох) дев'ять (дев'ятьох )
Орудний п’ятьмастами (п’ятьомастами) сімдесятьма (сімдесятьома) дев'ятьма (дев'ятьома )
Місцевий (на/у) п’ятистах сімдесяти (сімдесятьох) дев'яти (дев'ятьох)
Н. вісімдесят
Р. вісімдесяти (вісімдесятьох)
Д. вісімдесяти (вісімдесятьом)
З. вісімдесят (вісімдесятьох)
О. вісімдесятьма (вісімдесятьома)
М. (на) вісімдесяти (вісімдесятьох)
Зайду до парку, присяду на лавочці, не можу надивитися, наче раніше не бачив: кожне дерево палає, горобина обсипана червоними ягодами. Грона звисають, як виноград. Серед гілок лунають співи птахів. Повно зараз тут тих, хто любить поласувати червоною ягодою горобини чи погрітися під останніми теплими променями. Земля ще не протряхла після дощу. У чистоту п’янкого повітря просочується аромат листя.
Повертаюся додому пізно. Сонце сховалося за обрій. Земля враз потемніла й затихла. Парк залишився наодинці з тишею і осінню.