Історія українців – це шлях вічної боротьби за свободу і власну незалежність. Не встигла наша нація відчути за спиною крила волі, як спіткало її чергове випробування. І замість згуртуватися, всім разом виступити проти спільного ворога, ми почали відособлюватися, зводити довкола своїх будинків і сердець кам’яні мури.
Сильніший намагається обдурити слабкого, а коли хтось протестує, висловлюючи незадоволення таким станом речей, злякані і ображені люди цілою юрбою намагаються заткнути йому рота. Шикають і погрожують закидати камінням сміливця, не розуміючи, що боротися потрібно з ворогами, а не союзниками.
Українці відрізняються терплячістю, яку виплекали в нащадках минулі покоління, звиклі жити у рабстві. Тільки зараз настав час згуртуватися, створити сильне соціальне військо, щоб змінити країну. Не терпіти, не мовчати, а говорити, кричати і стукати у зачинені двері, доки не зламається під народним напором замок. Одна людина не здатна змінити світ, але тисяча зможе сколихнути скелю свавілля, а мільйони покладуть край обману і брехні. Люди не хочуть розуміти, що перетворюються на непереможну армію тільки у єдності. Величезну істоту з одним палаючим серцем і неймовірною силою, якої бояться нечисті депутати, корумповані чиновники і всі, хто наживається на своєму народі. Тільки гуртом українці вчергове здобудуть щастя як не для себе, так для майбутніх поколінь. Вигризуть зубами новий кусень свободи і правди, але тільки якщо зможуть об’єднатися. Не шукати, чия хата скраю, не намагатися обманути сусіда, щоб набити власні кишені, не боятися гучних заяв, не ховатися за спинами самотніх сміливців. Шлях до зірок буде тернистим та важким, не всі знайдуть в собі сили, щоб дійти до кінця, але той, хто переможе лінь, перестане себе жаліти і подасть руку братові у скрутну хвилину, отримає найбільший скарб – волю і самоповагу. Єднаймося, панство, гуртуймося, сусіди, щоб піднести свою країну на самісінький вершечок світу, і перетворити її на Едем.
Перед мною картина монастирського "запорожець". з першого погляду помітно, що це немолода людина, яка прожила історію свого народу. незважаючи на вік, у нього міцна постава. обличчя старого запорожця смагляве, обвітрене. зажурені, сумні очі та задумливий погляд свідчить про біль його народу, що навіки закарбовує у пам*яті. довгі вуса, оселедець на голові, густі нависні брови - свідчать про немолодий вік та проведене життя у боях нашого захисника народу. у запарожця орлиний ніс із горбиком і пооране зморшками чого, на якому відбились сліди часу і переживань. сильні руки, які тримають зброю, свідчать, що це бувалий воїн, який пережив не один бій у якому були і перемоги, і поразки, це воїн загартований у боях. запорожець одягнений у білу сорочку, темно-коричневу кирею та жупан. його образ довершує велика, гостра шабля, яка разом із воїном пережила і творила історію длдя нас. картина а. монастирського зображує не лише життя старого запорожця, а і частину нашої важкої долі. усобі вона несе сумний характер, який не може залишити нас байдужими. адже такі, як цей старий запорожець, віддавали за нас сво\ життя, щоб ми жили вільно.
Нетлінним ввійшло (присудок: прикметник, дієслово) „Слово о полку Ігоревім” (підмет: іменник, прийменник, іменник, прикметник) в (прийменник) золоту (означення, прикметник) скарбницю (обставина, іменник) людства (означення, іменник), бо (сполучник) таїть (присудок, дієслово) воно (підмет, займенник) нев'янучої (означення, дієприкметник) краси (додаток, іменник) поетичні (означення, прикметник) образи (додаток, іменник), бо (сполучник) вчить (присудок, дієслово) нас (додаток, займенник) любити (додаток, дієслово) Вітчизну (додаток, іменник) і (сполучник) її (означення, займенник) синів (додаток, іменник) (М.Рильський). Схема: [ ], бо ( ), бо ( ). Питання (стрілочки) треба ставити так: від головного речення до першого, а потім і до другого підрядного. Речення розповідне, неокличне, складнопідрядне з кількома підрядними з однорідною підрядністю; 1 просте: головне, двоскладне, поширене, повне, неускл.; 2 просте: двоскл., поширене, повне, неускл.; 3 просте: двоскл., поширене, неповне (пропущений підмет, який встановлюється з попереднього простого речення - ВОНО), ускл. однорідними додатками. Нев"янучої - дієприкметник, п.ф.- нев"януча, активний, недоконаний вид, тепер. час, однина, жін. рід, Р. відм., означення. Орфограми: НЕ з дієприкметником (пишеться тут разом, бо дієприкметник уживається без залежного слова і не є присудком); уживання апострофа (апостроф тут ставиться після в перед я, що позначає два звуки). Поетичні - прикметник, п.ф. - поетичний, відносний, тверда група, множина, Зн. відм., додаток. Орфограма: ненаголошені Е, И в корені слова (перевірочне слово поет).
Історія українців – це шлях вічної боротьби за свободу і власну незалежність. Не встигла наша нація відчути за спиною крила волі, як спіткало її чергове випробування. І замість згуртуватися, всім разом виступити проти спільного ворога, ми почали відособлюватися, зводити довкола своїх будинків і сердець кам’яні мури.
Сильніший намагається обдурити слабкого, а коли хтось протестує, висловлюючи незадоволення таким станом речей, злякані і ображені люди цілою юрбою намагаються заткнути йому рота. Шикають і погрожують закидати камінням сміливця, не розуміючи, що боротися потрібно з ворогами, а не союзниками.
Українці відрізняються терплячістю, яку виплекали в нащадках минулі покоління, звиклі жити у рабстві. Тільки зараз настав час згуртуватися, створити сильне соціальне військо, щоб змінити країну. Не терпіти, не мовчати, а говорити, кричати і стукати у зачинені двері, доки не зламається під народним напором замок.
Одна людина не здатна змінити світ, але тисяча зможе сколихнути скелю свавілля, а мільйони покладуть край обману і брехні. Люди не хочуть розуміти, що перетворюються на непереможну армію тільки у єдності. Величезну істоту з одним палаючим серцем і неймовірною силою, якої бояться нечисті депутати, корумповані чиновники і всі, хто наживається на своєму народі.
Тільки гуртом українці вчергове здобудуть щастя як не для себе, так для майбутніх поколінь. Вигризуть зубами новий кусень свободи і правди, але тільки якщо зможуть об’єднатися. Не шукати, чия хата скраю, не намагатися обманути сусіда, щоб набити власні кишені, не боятися гучних заяв, не ховатися за спинами самотніх сміливців.
Шлях до зірок буде тернистим та важким, не всі знайдуть в собі сили, щоб дійти до кінця, але той, хто переможе лінь, перестане себе жаліти і подасть руку братові у скрутну хвилину, отримає найбільший скарб – волю і самоповагу. Єднаймося, панство, гуртуймося, сусіди, щоб піднести свою країну на самісінький вершечок світу, і перетворити її на Едем.