Калина – дуже красива рослина. Це стрункий кущ, з багатьма тонкими вітками, що тягнуться до неба. Із приходом весняного тепла на них набухають бруньки. Потім калина вся вкривається білими суцвіттями-парасольками, вона вбирає тепло сонця та живильну вологу землі. ЇЇ листя яскраво-зелене з нерівними зубчастими краєчками, і в них плутається вітерець.
Потім, коли квіти оцвітають, на їхньому місці з’являються маленькі зелені ягідки. Вони поступово стають більшими та восени набувають насичено червоного кольору. Стиглі ягоди калини схожі на яскраві краплини крові, тому в традиції українського народу вони символізують силу життя. Ягоди калини також бувають жовтого та чорного кольору, а деякі види її не скидають листя восени.
Калина трохи кисла та терпкувата на смак. З неї готують смачне варення та компот. Зображенням калини прикрашають предмети побуту, крашанки, вишиванки.
а) Зауважте, що правило має винятки.
б) Я вас: зауважте дану помилку
а) Весна виявилась, на диво, холодною.
б) Дівчинка сподівалась на диво у святкову ніч.
а) Правда, люди мають різний характер.
б) Це була чиста правда.
а) Ви, безперечно, гарна людина.
б) Я погодився безперечно виконати прохання.
а) Хлопчик, напевно, стане справжнім художником.
б) Вона не знає напевно, чи зможе скласти іспити.
а) Так, погода сьогодні чудова.
б) Я так більше не витримаю.
а) По моєму, ви поспішаєте з висновками.
б) По моєму подвір"ї літала маленька зграйка птахівⒶ.
2. Незважаючи на сильний головний біль, я маю провести заняття - не можу ризикувати школярем, який готується до державної атестації.
3. Років зі 100 назад ми ще могли побачити в селі кобзаря, який мандрував від хати до хати, від села до села з хлоцем-повадирем.
4. В 5 років я мріяла стати аптекарем, проте зараз я працюю перукарем і ні хвилини жалкую про це.
5. Сьогодні нишком я з Вовкою прикрив календарем діру у стіні, яку ми пробили вчора.