Я так люблю зимові вечори людському домі, де зростають діти.
Речення складне, складається з 2 простих: 1) я люблю... - головне; 2) діти зростають - підрядне; речення з'єднані сполучним словом де, яке виражене прислівником; складнопідрядне з підрядним означальним, бо підрядне відповідає на питання Якому домі? схема І - = І, ( де - = ).
В важкі хвилини скорбі та недуг я тихо йшов, куди гляділи очі.
Речення складне, з 2 простих: 1) я йшов - головне; 2) очі гляділи - підрядне; речення з'єднані сполучним словом куди, виражене прислівником; складнопідрядне з підрядним місця, бо відповідає на питання куди? схема І - = І , ( куди = - )
Объяснение:
Найбільший скарб народу – це його мова. Саме мова, яка віками, тисячоліттями складалася, шліфувалася на землі предків, передавалася з покоління в покоління, дедалі точніше і повніше відображаючи душу народу й водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації й змінює державу. Занепадає мова – зникає і нація. Коли ж мова стає авторитетною, перспективною, необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає як нація так і держава. Мова й школа, мова й наука, мова й церква, мова й театр, мова й державне врядування, мова й армія – сфери, де українська мова то утверджувалась, то відступала під тиском імперської політики. Нараховують 22 заборони української мови, 8 з них – у радянський час.
Поглянути на історію свого краю, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності дають змогу писемні документи, праці істориків, етнографів, громадських діячів та лінгвістів.
Вважається, що життя вдалося, якщо чоловік самодостатній. Зараз ми вже навряд чи зможемо відмовитися від тих зручностей, які роблять життя простіше. Але ж це далеко не все, що потрібно для щастя. Здоров’я близьких людей, їх благополуччя ще більш цінні.