М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

1. запишіть подані слова разом або через дефіс. кисло…солодкий, міні’ютер, військово…зобов’язаний, лі, біо…хімічний, прем’єіністр, світло…волосий, ві, ідея, ічний. 2. перепишіть слова, вставляючи, де потрібно, апостроф. , , рі, піїхати, , , , ієкція, , . 3. запишіть слова, вставте, де потрібно, м’який знак. і, таріі, і, жіі, уман…щина, нян…чити, л…отчик, ковз…кий, куз…ня, мен…шість. 4. перепишіть, уставте, де потрібно, пропущені літери. , , , лі, , ііграція, , , , . 5. перепишіть слова, позначаючи цифрою 1 історизми, а цифрою 2 – архаїзми. гетьман, ректи, дзиґар, мушкет, кольчуга, ратай, чоло, ланіти, веретено, перст. 6. знайдіть серед поданих фразеологізмів синонімічні пари, запишіть їх. як п’яте колесо до воза, море по коліна, кури не клюють, робити з мухи слона, пасти задніх, рукою подати, не за морями, бути у хвості, хоч трава не рости, хоч греблю гати, як торішній сніг, згущувати фарби.

👇
Ответ:
RomeOMeD
RomeOMeD
10.04.2021

1. Запишіть подані слова разом або через дефіс.

Кисло-солодкий, міні-комп’ютер, військовозобов’язаний, лісосмуга, біохімічний, прем’єр-міністр, світловолосий, відео-файл, супер-ідея, двадцятисемирічний.

2. Перепишіть слова, вставляючи, де потрібно, апостроф.

Торф’яний, цвяшок, різьбяр, під’їхати, морквяний, миш’як, курйозний, ін’єкція, жовчю, верф'ю.

3. Запишіть слова, вставте, де потрібно, м’який знак.

Бруньці, тарілці, жменьці, жінці, Уманщина, няньчити, льотчик, ковзкий, кузня, меншість.

4. Перепишіть, вставте, де потрібно, пропущені літери.

Пристрастю, затишшя, пташиний, лібрето, областю, імміграція, кров’ю, шосе, одинадцять, голландський.

5. Перепишіть слова, позначаючи цифрою 1 історизми, а цифрою 2 – архаїзми.

1.Гетьман, дзиґар, мушкет, кольчуга, ратай, веретено,  

2.Ректи, чоло, ланіти, перст.

6. Знайдіть серед поданих фразеологізмів синонімічні пари, запишіть їх.

Як п’яте колесо до воза--- як торішній сніг;  

море по коліна--- хоч трава не рости;

кури не клюють--- хоч греблю гати;

робити з мухи слона--- згущувати фарби;

пасти задніх--- бути у хвості;

рукою подати---не за морями.

4,4(63 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
светик480
светик480
10.04.2021
Я дуже люблю сучасну українську пісню. Дуже довго я думав, яка ж із пісень найулюбленіша? Але ж, мабуть, то все-таки "Червона рута", слова й музику до якої написав славетний композитор і поет Володимир Івасюк. Ця пісня знайома мені дуже давно. 

Може, десь у лісах ти чар-зілля шукала, 

Сонце-руту знайшла і мене зчарувала. 

Так автор звертається до коханої. У цій пісні дівчина — то є чаклунка, яка вміє причаровувати хлопців, ходить по таємничих гірських стежках, навіть не зворушуючи поснулих трав. 

Пісня "Червона рута" зворушує своєю красою та якоюсь незбагненною чистотою почуттів. До того ж Володимир Івасюк зміг вдихнути в рядки та мелодію цієї пісні щирий український дух. Мабуть, саме тому "Червона рута" нині є нашою всеукраїнського пісенного фестивалю. Я вважаю пісню "Червона рута" одним із найдосконаліших творів сучасної української естрадної пісні. 
4,7(86 оценок)
Ответ:
урган1
урган1
10.04.2021
 Здається, ще тільки недавно зріли абрикоси, а день був розпечений і млосний від сонця, аж ось непомітно підкралася осінь. Вересень. Який він ще схожий на літо! Ще так само, чи майже так само світить і гріє сонце, ще повно зелені в лісах і на луках, свіжих овочів на столі, яблуневих пахощів у садах. Та ось ти помічаєш, що день, який нещодавно був нескінченно довгим, став помітно меншим, а вечоріє так швидко, що не можеш збагнути: «Як це так, тільки що був день, а вже ніч». А ночі! Хіба такими були літні ночі? Вони були приємними, як тепле молоко. А тепер кожна ніч холодніша за минулу. 
     Але найголовніше в осені – це запах, ні з чим не зрівняний запах осені. Так пахне прохолода помножена на аромат чорнобривців із ледь помітним вкрапленням запаху сухого листя. Його ще дуже мало, цього листя, і тому його запах ще не дуже чіткий, але з кожним днем він ставатиме виразнішим, аж поки не заглушить своєю димною терпкістю інші аромати осені. 
4,6(20 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ