М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
leda5
leda5
30.12.2020 02:00 •  Українська мова

Знайти 3 складнопідрядні речення з твору наталка полтавка: 1. з підрядним означальним 2. з підрядним з'ясувальним 3. з підрядним обставинним

👇
Ответ:
sasha11225
sasha11225
30.12.2020

Трачу літа в лютім горі і кінця не бачу,  

Тілько тогді і полегша, як нишком поплачу. (обставинне)


Єсть же люди, що і моїй завидують долі,  

Чи щаслива та билинка, що ростеть на полі? (з*ясувальне)


Полетіла б я до тебе, та крилля не маю,  

Щоб побачив, як без тебе з горя висихаю. (означальне)

4,4(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
geralump
geralump
30.12.2020

теплий, духмяний з хрумкою скоринкою… заплющуєш очі – й апетитні картинки плинуть в уяві. одразу хочеться скуштувати цей дар - свіжий хліб. є щось просте, але в той час дивовижне в ньому. ми навіть не замислюємося над тим, що більшість людей життя свого не уявляють без хліба.

з давніх давен у нашій слов’янській культурі ми можемо спостерігати культ хлібу. це загалом пов’язано з тим, що слов’яни завжди були хліборобами. праця на землі, багаті природні ресурси робили хліб не просто одним з основних продуктів споживання, а й символом самої суті слов’янських племен. мабуть тому, генетично ми сприймаємо хліб з повагою та захопленням.

вирощувати хліб - це складна та поважна робота. починаючи з вирощування пшениці на полях, її обробки, вироблення борошна – і до безпосередньо випікання хлібу, докладається дуже багато зусиль, щоб врешті решт ми зранку кожного дня мали змогу купити ароматний хліб собі до сніданку.

сьогодні набирає обертів тенденція, коли люди відмовляються від вживання хлібу, мотивуючи це тим, що насправді він не є таким корисним, як вважають вчені. надмірні калорії, погана засвоюваність організмом - це далеко не увесь список «претензій» до хлібу. з цього приводу можна багато сперечатися. авжеж, кожен робить свій вибір, що саме вважати корисним, або шкідливим.

та на мою думку, усі сумніви та новомодні заяви «спеціалістів» моментально тануть та розчиняються в ароматі свіжого, щойно спеченого хліба. перед очима одразу постають широкі та безкраї лані з пшеницею. ти не просто їси хліб,ти ніби згадуєш усі свої попередні покоління, що жили та працювали на цій землі. і хліб – то є не просто продукт щоденного вживання, а символ національної пам’яті, та часточка нашої історичної культури.

4,8(5 оценок)
Ответ:
svetlanakuznec5
svetlanakuznec5
30.12.2020
Речення з відокремленими дієприкметниковими зворотами.

1. Він підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
2. Трьох осіб затримали 25 квітня у ресторані у Києві, коли вони намагались збути викрадену з Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського книгу — «Апостол» Івана Федорова, надрукований у Москві 1564 року. 
3. Скажімо, досі в Австралії залишається в силі й має правову дію так званий вільний вибір земель (Free selection), прийнятий в XIX столітті. 
4. А головне, тепер у нас є Українська кіноакадемія, зроблена за «оскарівськими» лекалами. 
5. Серед іншого, надходитимуть і кошти, отримані від Українського культурного фонду.

Речення з відокремленими дієприслівниковими зворотами.

1. А він, задумуючи цей концерт, не знав, що експонуватимуться саме «Сім днів».
2. Слухаючи заяви Порошенка і Лукашенка, я хочу сказати, що я не опоную нашому президенту, він в цій ситуації має говорити ритуальні речі, але ми маємо тверезо оцінювати ситуацію. 
3. При цьому всі діючі сторони апелюють до світового досвіду, знаходячи в ньому опертя власних економіко-ідеологічних конструктів.
4. Він вважає, що Туск правильно зробив, погодившись стати президентом Європейської Ради.  
5. І тут же, ні миті не роздумуючи, відповів: «Ніколи. Для цього немає ні екологічних, ні економічних передумов». 
4,5(92 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ