М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Уякому рядку всі слова починаються з м'якого приголосного звука? а) півонія, вітряниця, лілеяб) ялівець, ясен, вільхав) дзьоборил, дятел, кібчикг) йорж, сліпак, світлякд) кіт, сіроспинка, тюлень ​

👇
Ответ:
28номер
28номер
09.12.2022

З м'якого приголосного звука починаються слова:

а) лілея

б) ялівець, ясен

в) дзьоборил, дятел

г) йорж, сліпак

д) сіроспинка, тюлень

На мій розсуд, правильної відповіді немає. Однак той, хто укладав тести, можливо, дотримується думки, що у слові світляк усе-таки відбувається уподібнення за м'якістю. Це питання дуже суперечливе. У деяких посібниках пише, що уподібнення відбувається тільки в приголосних, які можуть бути м'якими (д, т, з, с, ц, л, н, дз, р, й). Деякі ж науковці вірять, що уподібнення за м'якістю може відбуватися навіть тоді, коли другий приголосний є пом'якшеним (нагадаю, що такими є б, п, в, м, ф, г, к, ч, ж, ш, дж та інші). Тому, якщо вже й вибирати правильну відповідь, то найбільш імовірно, що правильним варіантом є Г.

Відповідь: Г.

4,8(80 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
grigorisinnatal
grigorisinnatal
09.12.2022

Спершу вкажемо визначення сім'ї - це об'єднання людей, грунтоване на браку, кровній спорідненості або усиновленні і пов'язане між собою спільністю побуту і взаємною відповідальністю за виховання дітей.

Що ж таке шедевр? Це краще творіння. Чим же сім'я відрізняється від інших людських співтовариств: груп, робочих колективів. Тим, що тільки сім'я виконує репродуктивну функцію, тільки за рахунок народження дітей поповнюється суспільство. Сім'я виконує ряд функцій : виховання і соціалізація дітей, створення емоційного комфорту в сім'ї, соціального контролю, передача цінностей, традицій, статусу, досуговая, сексуальна і інші. Жоден із спеціально створених інститутів і організацій не може вмістити усю цю різноманітність.

Так, в школі відбувається соціалізація особи, контролюють поведінку школяра, спробують різноманітити його дозвілля, але все одно школа не може замінити дитині 

повноцінної сім'ї, т. до. у них не було на видноті її прикладу. Це приклад того, що функція економічної підтримки реалізується, а немає прикладу для наслідування. Так само відомий той факт, що діти в дитячих будинках пізніше починають говорити, чим виховувані в сім'ї. Здавалося б, у них є все, але бракує душевного комфорту.

Тому я також вважаю, що сім'я - шедевр природи, її треба цінувати і берегти. Державі необхідно робити все для підтримки статусу сім'ї. Її ніщо не може замінити.

4,5(57 оценок)
Ответ:
lyoshaminakoff
lyoshaminakoff
09.12.2022

Дорога Олександро Дмитрівно!
Сьогодні, в „день працівника освіти”, в першу неділю жовтня, я набрала Ваш номер і привітала з Днем Вчителя. Ви мені сказали, що зберігаєте всі мої давні вітальні листівки ... Це мене дуже зворушило, защеміло біля серця...
А я... Я рідко вам телефоную і не завжди вітаю, бо все чекаю, що будуть кращі часи, що буду успішніша (по загальноприйнятим міркам), переживаю, що потурбую не вчасно, не знаю, що сказати, що побажати... Бо все, що є найцінніше в людині, у вас є: щирість, чисте слово, мудрість, терплячість, вміння прощати, вміння бачити в людях тільки хороше, ясне. Як казав Іван Франко, „добрий все бачить лиш добре”. У вас усе є... Ви прийняли біль та випробування від людей та від життя і зуміли залишитись такою ж добросердною, як і раніше. 
Зараз все можна надрукувати, але чомусь захотілось написати вам на листках у косу лінійку, таких самих, на яких ви червоним виписували мені писані букви, великі та маленькі. Вибачте, Олександро Дмитрівно, що моя каліграфія з тих пір змінилась в гіршу сторону і не заслуговує тепер на гарну оцінку... 
Пам’ятаєте: у перший клас Перемилівської восьмирічки в той рік прийшло 13 учнів. Ви були дуже терплячими до нас. З дитячою безпосередністю хтось із учнів запитав, чому ви стали вчителем? Ви взяли наші зошити за один край і відпустили їх „відкритим баяном”: зелені, блакитні, жовті, рожеві зошити. Ви нам пояснили, що стали вчителем, бо в дитинстві дуже сподобалось, як ваша вчителька так тримала зошити однією рукою і перераховувала їх іншою. Може, це був лише жарт, але чомусь той епізод ще й досі перед очима. Звичайно, ви стали вчителем, бо це ваше призначення, ваша доля. Не так вже й багато людей виконує своє призначення на цій землі, а вам дуже пощастило – ви знайшли с в о є – отже - життя в д а л о с я! 
Мало що з того часу залишилось, але пам’ятаю: ми з класом в лісі. Травень, чи початок червня, все зелено, діти не змовкають, бігають, кричать. І тут ви запропонували нам зупинитись і трохи Настала тиша. Я підняла голову вгору – високі-високі дерева торкалися неба, співали птахи, листя шелестіло від вітерцю, дзичали летючі комашки, пахло зеленню, мохом, пахло лісом. Тоді вперше я відчула м и т ь. І вона залишилась зі мною назавжди. З таких миттєвостей і складається наше усвідомленне життя, а все інше – плетиво думок про минуле та майбутнє. Так оту, дорогоцінну, теперішню мить ми часто пропускаємо...
Ви вчите нас не словами, а своїм прикладом. Кожен вчитель переймається помилками своїх учнів: Як можна писати так криво та неграмотно? Як можна так накреслити в зошиті? Як можна не вивчити цього правила? Не прочитати такого цікавого?
Аби ж то тільки й помилок, що в прописах... Кажуть, справжній вчитель хворіє, бо приймає на себе помилки учнів... Простіть, Олександро Дмитрівно, за мої помилки... Дозвольте залишатись вашою ученицею, вчитися у вас людяності, милосердю, невибагливості, вдячності, делікатнності, тактовності, терпінню, гарної української мови, істинної інтелігентності, істинної шляхетності.

4,6(46 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ