Сухие листья можно использовать как теплоизолирующий материал для укрытия роз на зиму. Таким же образом можно укрывать гортензии и другие теплолюбивые кустарники, а также растения в горшках.
Правда использовать рекомендуется только листья здоровых растений и совершенно сухие. В противном случае могут завестись вредители и начаться болезни.
4. Экспресс-компостИзмельчите и смешайте опавшие листья листопадных деревьев вместе с однолетними сорняками. У сорняков удалите корни, цветы и семена. Уложите все в пластиковые пакеты для компостирования. Время от времени трясите пакет или же перемешивайте его содержимое, чтобы компост получился равномерным.
Когда разложение закончится, вы получите мелкий высококачественный грунт для нежных растений. Имейте в виду, что очень быстро (менее года) разлагаются листья листопадных деревьев, таких как: береза, дуб, клен, орешник, плодовые. Листья вечнозеленых и хвоя разлагается до 3 лет, так что этот материал лучше не использовать. А если ничего другого нет, то для ускорения процесса обязательно измельчите их.
формула фотосинтезу
загальну формулу фотосинтезу можна записати наступним чином:
вода + вуглекислий газ + світло > вуглеводи + кисень
а ось такий вигляд має формула хімічної реакції фотосинтезу
6со2 + 6н2о = с6н12о6 + 6о2
значення фотосинтезу для рослин:
а тепер спробуємо відповісти на питання, для чого потрібен фотосинтез рослинам. насправді забезпечення киснем атмосфери нашої планети, далеко не єдина причина протікання фотосинтезу, цей біологічний процес життєво необхідний не тільки людям і тваринам, але і самим рослинам, адже органічні речовини, які утворюються в процесі фотосинтезу, становлять основу життєдіяльності рослин.
як відбувається фотосинтез:
головним двигуном фотосинтезу є хлорофіл – спеціальний пігмент, що міститься в клітинах рослин, який, крім всього іншого, відповідає за зелену окрасу листя дерев та інших рослин. хлорофіл являє собою складне органічне з’єднання, що володіє до того ж важливою властивістю – здатністю до поглинання сонячного світла. поглинаючи його, саме хлорофіл приводить в дію ту маленьку біохімічну лабораторію, що міститься в кожному маленькому листочку, кожній травинці і кожній водорості. далі відбувається хімічна реакція фотосинтезу (формулу дивіться вище) в ході якої і відбувається перетворення води і вуглекислого газу в необхідні рослинам вуглеводи та необхідний всьому живому кисень. механізми фотосинтезу є геніальним творінням природи.
фази фотосинтезу
також процес фотосинтезу складається з двох стадій: світлої і темнової. і нижче ми детально напишемо про кожну з них.