Кора відіграє велику роль в регуляції рухової активності. За участю кори рухова активність може бути довільною і мимовільною, яка стає більш точної і координованої.
У корі виділяють первинну і вторинну моторні зони, а також асоціативну зону.
Первинна моторна зона представлена 4-му полем Бродмана і входить до складу прецентральной звивини. Ця зона посилає імпульси до структур середнього мозку і стовбура.
Вторинна моторна зона – утворення навколо 6-го та 8-го полів Бродмана, наперед від 4-го поля. Отримує імпульси від первинної моторної зони кори великих півкуль, переробляє інформацію і запускає нервовий імпульс по спадним пірамідним шляхах (шлях Беца).
Асоціативні нейрони – це полісенсорній клітини, які сприймають імпульси від різних рецепторів. Доведено, що біоелектрична активність цієї зони виникала за 1 с до надходження імпульсу від рецепторів. Посилення кровотоку в цій зоні настає при думці людини про виконання будь-яких рухів. Таким чином, вважають, що асоціативна зона призначена для планування майбутніх рухів.
Дари волхвів» (англ. The Gift of the Magi) — це одне з найпопулярніших новел відомого американського письменника О. Генрі, написане у 1905 році. Автор зворушливо розповів про найкращі подарунки на Різдво, які зробило один одному закохане подружжя Янгів, про їхню щирість почуттів, здатність на самопожертвО. Генрі написав новелу «Дари волхвів» у 1905 році у місті Нью-Йорк. Воно стало окрасою його першої збірки оповідань «Чотири мільйони» (1906 рік), присвяченої місту-гіганту Нью-Йорк, яке тоді нараховувало чотири мільйони жителів. Ця збірка подарувала її автору, який став відомим тільки у сорок років, шалений успіх і популярність.
Объяснение:
ответ: Название заболевания: Мочекаменная болезнь
Причины: Недостаточное потребление жидкости и соответственно малое количество выделяемой мочи, из-за чего растет концентрация камнеобразующих веществ в моче.
Симптомы: Болевые ощущения разной степени выраженности; изменения в мочевом осадке (появление крови, гноя и других компонентов); нарушение процесса выделения мочи, вплоть до полной анурии (обтурационного генеза)
Профилактика: В зависимостри от размера камня определяется лечебная тактика. Камень размером менее 4 мм в 80% случаев выйдет самостоятельно, но с увеличением размеров камней вероятность падает - до 20% для камней размером более 8 мм. Камни размером более 7 мм имеют мало шансов выйти самостоятельно, поэтому могут потребовать хирургического вмешательства: стентирования, чрескожной нефростомии и литотомии, экстракорпоральной литотрипсии, открытой операции и т.д. В ряде случаев используют тактику наблюдения и при боле крупных камнях при отсутствии блока почки или иных опасных состояний.