1) В первых двух пробирках из-за низкой температуры никаких существенных реакций мы не увидим. Зато в третьей, нагретой до 40°С пробирке, мы увидим активное выделение газа (кислорода). Это происходит в результате активного гидролиза крахмала, в результате котрого происходит получение глюкозы и кислорода. Так выглядит химическая формула данного процесса:
C6H10O5 + H2O2 = C6H12O6 + O2
2) В результате второго опыта мы не увидим ни в одной из пробирок никакой бурно протекающей реакции, поскольку мы не применяли никаких катализаторов, как это было в первом опыте (в нём в качестве катализатора выступала повышенная температура). Однако результатом в конечном итоге (через достаточно продолжительный промежуток времени) результаты будут следующие: в первой пробирке не произойдет совершенно никакой реакции (из-за отсутствия разнообразных катализаторов), во второй — раствора глюкозы с водой, а в третьей образуется клейстер, из-за особенностей влияния щелочей на крахмал (чем больше щелочи мы добавим к крахмалу, тем быстрее произойдет его клейстеризация).
Исходя их этого можно сделать вывод, что ионы водорода реакциям гидролиза, при попадании их в раствор крахмала, а ионы ОН ускорению процесса клейстеризации данного вещества.
Відповідь:
Звичайно, для здійснення своїх процесів життєдіяльності бактеріям потрібна енергія. Більшість бактерій отримують її за рахунок дихання. Ви пам’ятаєте, що під час дихання клітина вбирає кисень, який розкладає органічні речовини. Проте серед бактерій є й такі, які можуть мешкати в середовищі без кисню. Необхідну їм енергію вони отримують за рахунок розкладання органічних речовин без участі кисню.
Розмножуються бактерії поділом клітини навпіл або брунькуванням. Швидкість розмноження може бути вражаючою: їхні клітини за сприятливих умов здатні ділитися кожні 20-30 хвилин. Нитчасті ціанобактерії розмножуються ще й за до відокремлення ділянок нитки.
Бактерії мешкають повсюдно, адже мають виняткову здатність переживати періоди несприятливих умов у вигляді спор або цист. Спори в бактерій слугують лише для переживання несприятливих умов і розповсюдження. Наприклад, у деяких видів бактерій спори не втрачають життєздатності навіть після кип’ятіння впродовж кількох годин, тривалого висушування. Коли ж настають сприятливі умови, клітини виходять з оболонки й знову починають живитися та розмножуватися.
Пояснення: