Кома́хи (Insecta) — клас членистоногих тварин з підтипу трахейнодихаючих. Найчисельніший і найрізноманітніший клас в усьому тваринному царстві: станом на серпень 2013 року було відомо 1 070 781 вид комах, включно з 17 203 викопними видами; однак науковці припускають, що загальна кількість існуючих видів комах складає від близько 2 мільйонів до 5—6 і навіть 8 мільйонів видів. Вивчає комах наука ентомологія.
Комахи — поширені на всьому суходолі, включаючи Антарктиду, тварини довжиною від 0,2 міліметру до 64 сантиметрів (паличник Phryganistria chinensis Zhao[6]).
Тіло комах складається з трьох відділів (тагм) — голови, грудей і черевця, кожен з яких складається з сегментів (сегменти голови злиті) і вкритий хітинізованими покривами. На голові є пара членистих вусиків (антени), ротові придатки, органи зору. До грудей кріпляться 3 пари членистих ніг і 1—2 пари крил. На кінці черевця розташовані статеві і хвостові придатки (церки), іноді жало. Органи виділення — головним чином, мальпігієві судини. Кровоносна система незамкнена. Функцію серця виконує спинна судина, функцію крові — гемолімфа. Органи дихання — трахеї (у водних — зябро-трахеї), що відкриваються назовні дихальцями. Органи чуття дуже різноманітні, в основі будови багатьох з них лежать так звані сенсили, розкидані по різних частинах тіла поодиноко або зібрані у великі скупчення. Є органи зору — фасеткові очі та прості вічка, слуху — тимпанальний апарат, дотику — чуттєві волоски, нюху — ямки і волоски, рівноваги — хордотональний апарат та ін.
Майже всі комахи роздільностатеві. Розвиток відбувається з перетворенням (метаморфоз), яке буває повним (коли личинка різко відрізняється від дорослої особини (імаго) і перетворюється на лялечку, з якої виходить доросла комаха), або неповним (личинка, що вийшла з яйця, має вигляд, близький до імаго, стадії лялечки нема).
Відомо 1-3 млн видів, поширених від Антарктиди до 84° північної широти. Більшість комах — наземні тварини, багато видів живе в землі, деякі в прісних водах, окремі — в морях. Більшість видів комах — фітофаги, є всеїдні (таргани), хижаки (поїдають інших комах, молюсків, червів тощо), копрофаги (гнойовики), кровососні (комарі, воші, блохи).
Є багато видів, які мають позитивне чи негативне значення для людини. Деякі комахи приносять користь як запилювачі рослин; деякі виробляють речовини, які використовуються як харчові продукти та сировина для промисловості (мед, віск, шовк, природні фарби). Багато комах — шкідники сільського та лісового господарств, окремі — переносники паразитів та збудників хвороб людини, тварин або рослин, деякі самі є паразитами.
1. Постоянная и достаточная кислотность желудочного сока фактически жизненно необходима. Как известно,для корректной работы ферментов желудка нужна кислая среда,при отсутствии которой замедляется или вовсе прекращается переваривание пищи,развиваются патологические процессы,которым свойственны отнюдь не приятные симптомы. Кроме того,желудочный сок выполняет защитную функцию,устраняя патогенные бактерии и микроорганизмы. Соответственно без такой защиты желудок подвергнется атаке,последствиями которой могут стать воспалительные процессы,расстройства и др.
2. На процесс пищеварения курение оказывает как прямое,так и косвенное влияние. В процессе курения смолы,никотин попадают в ротовую полость,а затем и желудочно-кишечный тракт,вызывая раздражение слизистой оболочки,тем самым существенно ухудшая процессы переваривания,всасывания и секреции. Курение влияет на все системы организма,в том числе и нервную,пресекая корректную работу отдела головного мозга,ответственного за чувство голода.
ответ:Условные рефлексы- это приобретённые на протяжении жизни реакции. Биологическое значение: при к новым условиям
Безусловные- это врождённые реакции. Биологическое значение: обеспечивает выживание организма в постоянных условиях
Объяснение: