М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ponhik4
ponhik4
18.08.2020 21:37 •  Биология

Позитивна і негативна роль паразитичних грибів

👇
Ответ:
анна2255
анна2255
18.08.2020

Гриби відіграють важливу роль у колообігу речовин у природі, у зв'язку з чим, значення грибів надзвичайно велике. Ці організми-сапротрофи розкладають органічні сполуки грунту до мінеральних, які в подальшому засвоюються рослинами. Грунтові гриби, в першу чергу цвілеві, відіграють виняткову роль у грунтоутворенні. Так, в лісі гриби, завдяки своїй здатності утворювати різні ферменти, здійснюють процес розкладання підстилки з листя та деревини. Також в грибниці багатьох грибів накопичуються органічні речовини, які після її руйнування перетворюються на перегній. Науковий факт, що мікориза (симбіоз грибів та рослин) позитивно впливає на життєдіяльність рослин. Крім шляпочних грибів, мікоризу утворюють багато цвілевих грибів. Вони можуть знаходитися у взаємовигідних відносинах із трав'янистими рослинами, у тому числі культурними видами. Багато тварин вживають в їжу плодові тіла шапинкових грибів, наприклад, ссавці (білки, гризуни, кабани, козулі), комахи, птахи, тощо. Негативна властивість деяких грибів - вони можуть бути паразитами деяких рослин і вищих тварин. Гриби-паразити (трутовики, цвілеві гриби) можуть руйнувати дерева, повністю знищити уражені рослини здатні фітофтора, мучністоросяние гриби.

Велике значення грибів, в тому числі цвілевих, в житті людини. Відомо більше 100 видів їстівних грибів, але в їжу вживають не більше 40. В грибах міститься багато поживних речовин. Деякі види їстівних грибів, наприклад, печериці, гливу, штучно розводять в пристосованих для цього приміщеннях. Із таких цвілевих грибів, як пеніцил, аспергіл, отримують лікарські препарати - антибіотики, які знищують клітини деяких хвороботворних бактерій, не впливаючи на клітини господаря. Загальновідома роль хлібопекарських, винних, пивних дріжджів у приготуванні спиртних напоїв, оцту, кефіру, хлібопеченні. У харчовій промисловості використовують певні види цвілевих грибів для виробництва сортів твердих сирів із гострим смаком і специфічним запахом. З деяких видів цвілевих грибів виділяють речовини, які прискорюють ріст рослин. Такі речовини застосовують для збільшення розмірів безнасінних ягід деяких сортів винограду. Існують види грибів, що паразитують в комах. Їх застосовують при біологічному методі боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур.

Багато неїстівних грибів шкодять здоров'ю людини при випадковому вживанні їх в їжу. Найбільш небезпечні отруйні шапинкові гриби - бліда поганка, мухомор, деякі види сироїжок, печериць, які можуть викликати смертельні отруєння. Отруєння людини також можуть спровокувати запліснявілі продукти харчування, тому що багато видів цвілевих грибів містять отрути і речовини, які викликають утворення злоякісних пухлин.

Великі збитки господарству людини приносять гриби, які пошкоджують дерева (трутовики, плісняві гриби). Вони руйнують дерев'яні частини будівель, меблі, деревину на складах, книги в сховищах, твори мистецтва, тощо. Поширені в середній смузі Росії та Україні такі захворювання рослин, як сажка злакових, плодова гниль груші та яблуні, інші. Домашні тварини та люди можуть хворіти при ураженні шкіри різними пліснявими та дріжджовими грибками (стригучий лишай, парша).

Объяснение:вибери то што больше нравитса

4,6(15 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
мамаеб228
мамаеб228
18.08.2020
Подтип Бесчерепные
Класс Головохордовые
 
1)осевой скелет-хорда(заходит в переднюю часть тела)
2)цнс-трубка( в ней светочуствительные глазки)
3)стенки глотки пронизаны жаберными щелями.
4)НЕТ: сердца,желудка,мозгов
5)обитают в море
6)тело овальное,суженное к хвосту
7)НЕТ парных плавников
8)по бокам тела с брюшной стороны свисают две складки,которые срастаются и образуют околожаберную полость.
9)покровы тела: кожа толщиной одна клетка.эпидермис и тонкий слой дермы.
10)дыхательная система: кожа(в ней газообмен) и жаберные щели(в их стенках кровеносный сосуды т.е газообмен)
11)кровен.сист.:кровь бесцветнаая и не содержит дыхательных пигментов т,е транспорт газов в плазме. 
замкнутая система и 1 круг кровообращения.
12)выделительная система:НЕФРИДИИ на их стенках-мерцательные клетки.
13)Размножение-раздельнополые.оплодотворение внешнее,имеется стадия личинки 
4,4(97 оценок)
Ответ:
йойо3
йойо3
18.08.2020

первичная моча образуется в результате фильтрации крови. Осуществляется нефроном, непосредственно в почечных канальцах. По сути это плазма крови, лишённая белков, форменных элементов (клеток) крови. В состав первичной мочи входит глюкоза, вода, аминокислоты, ионы хлора, фосфат-ионы и много других полезных веществ. В первичной моче содержатся и вредные для организма вещества. Первичная моча попадает в извитые канальцы нефрона, густо оплетённые кровеносными сосудами. Здесь происходит всасывание воды и полезных для организма веществ обратно в кровь. Из не усвоенных в процессе обратного всасывания веществ образуется вторичная моча.  Вторичная моча состоит из воды, мочевины, мочевой кислоты, натрия, хлора, калия и сульфатов, а также аммиака, именно он придаёт моче характерный запах. Вторичная моча вся выводится наружу, так как находящиеся в ней вещества являются ядом для организма.

Объяснение:

4,7(52 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ