Людині здається, що вона бачить всі предмети, які потрапляють в поле зору, проте це не так. У наших очах є спеціальна зона, позбавлена світлових рецепторів, яка називається «сліпа пляма». Вона присутня у всіх людей, а також хребетних тварин, птахів і риб. Розташування даних «плям» може різнитися залежно від індивідуальної будови очей. Сітківка влаштована нерівномірно. У самому центрі очного дна розташовується невелике заглиблення - центральна ямка, яка є місцем найкращого бачення. Навколо неї знаходиться спеціальна жовта пляма, що відповідає за якість денного зору. Це ділянка найкращого колірного сприйняття, поблизу якого сконцентрована найбільша кількість колб, що відповідають за розпізнавання кольорів. У міру віддалення їх стає менше, в той час як кількість паличок, які призначені для сутінкового зору і визначення форми, збільшується. На деякій відстані від жовтої плями розташовується і так звана «сліпе пляма». Вона не приймає участі в зоровому процесі, однак служить для створення нуль-кольору, який використовується для порівняння колірних відчуттів. Крім того, за «сліпою плямою» розташовується ще більш далека периферія, що забезпечує загальне сприйняття картинки. Вона виконує функцію своєрідного тла для поля ясного зору. Дана зона є неймовірно чутливою до світлових сигналів, які виходять від рухомих об'єктів. Біологічно цей процес має величезний сенс в боротьбі за існування.
Тобто, функції "сліпої плями":
- створення нуль-кольору для порівняння колірних відчуттів, які передає сітківка;
- уловлювання загальної картини світлових сигналів, що виходять від рухомих об'єктів (за рахунок дальньої периферії).
Багато хто задається питанням, чому людина бачить цілісну картину при наявності «сліпих зон»? Відповідь досить проста. Мозок отримує інформацію, якої бракує від другого ока і «добудовує» зображення таким чином, що ми не бачимо дефектів. В інтернеті представлені прості і цікаві вправи, що дозволяють перевірити наявність «сліпої плями» в домашніх умовах.
1)-
2)+
3)+
4)-
5)+
6)-
7)+
8)-
9)+
10)-
Объяснение:
1)НЕТ. У кишечнополостных лучевая/радиальная симметрия. Т.е. ты смотришь и не можешь определить где у животного спина, а где животик.)
2)ДА. Каждой из этих клеток присуща определённая функция, которая выполняется на уровне наружной среды. Это как бы такая штука, когда вроде это и внутри тела животного, но взаимодействуя с внешней средой( например, стрекательные клетки. Нападают на гидру во внешней среде, а она ХОП! И не даёт себя в обиду)
3) Да, это так. Картинку тебе приложила.
4) НЕТ, не все. К кишечполостным относят три класса.
Гидроидные(гидра, на фотке)
Сцифоидные( медузки, которые в море)
И Коралловые полипы. Вот как раз последние ведут сидячий образ жизни.
5) о Даа, любят они поесть планктон, мелких беспозвоночных. А они же тоже живые, значит точно хищники.
6) У кишечнополостных есть самая примитивная нервная система ДИФФУЗНОГО ТИПА, а это значит, что нервные клетки разбросаны по всему телу. Важно помнить, что нервная система= рефлексы. Пусть даже самые примитивные. Вот представь, что кто-то бесит гидру или медузку. Ну вот так её достали, что её нервные не выдерживают и она даёт рефлекс на раздражитель, выпускает стрекательную нить.
7) Да, это так. Бесполый путь- это когда у гидр, например, вырастает прям на теле бугорок.
А половой, это когда гидра образует мужские и женские половые клетки, и они сливаются.
8) НЕТ, они двухслойные животные. В процессе развития( эмбриогенез) у них формируются только наружный слой-эктодерма, и внутренний- энтодерма. А между ними мезоглея- это как желе.
9) О да. Можно в интернете почитать как происходит, интересно))
10) Они перепутали! Запомнить несложно. Ассоциации. Смотри
вНУТРЕННИЙ( обрати внимание на букву Н, тебе слово говорит, что это ВНУТРИ) это всегда эНтодерма( тут тоже буковка Н)
Значит наружный слой- Эктодерма
Нам учительница долго произносила букву Н Вннннннннутри. И потом Энннннтодерма. Я так и запомнила)
Объяснение:
1) г
2) в
3) а
4) б
5) в
6) г
7) в
8) г
9) г
10) в
11) б
12) а
В1) г
В2) б,д,г 2, в,а 1
В3) а,в,е 1, б,г,д 2