За́лози вну́трішньої секре́ції або ендокри́нні залози (лат. glandulae endocrinae) — залози, які не мають вивідних проток і секретують свою «продукцію» — гормони, безпосередньо в кров. Саме через це їх називають залозами внутрішньої секреції (ендокринні залози). У людини до ендокринних залоз відносять: епіфіз, гіпофіз, щитоподібну, загруднинну (тимус), паращитоподібні, наднирники, острівці Лангерганса підшлункової залози та ендокринну частину статевих залоз. У зв'язку з цим підшлункову залозу та статеві залози відносять до змішаних залоз за типом секреції.
Ендокринні залози не мають вивідних протоків, секрет виділяється в кров, а з неї надходить у міжклітинну рідину. Основна тканина — залозистий епітелій. Залози добре кровопостачаються та інервуються.
Ендокринні залози функціюють не ізольовано, а системно. Більшість гормональних процесів регулюється гіпофізом, який виділяє тропні гормони, що регулюють діяльність інших залоз. У свою чергу, секреторну діяльність гіпофіза регулює гіпоталамус, нейрони якого продукують нейроендокринні трансмітери, що стимулюють або пригнічують роботу гіпофіза. Ці два органи утворюють єдину гіпоталамо-гіпофізарну систему, в якій перший виконує регулюючу роль, а інший — ефекторну.
Наука, що вивчає залози внутрішньої секреції — ендокринологія.
В результате загрязнения экосистема начинает разрушаться: ухудшается состояние деревьев, замедляются процессы, производимые почвенными микроорганизмами, выпадают чувствительные виды лесного разнотравья, биологическая активность почвы снижается. Происходит трансформация растительности, которая кардинально меняет внешний облик экосистемы и влечёт за собой изменение всего её внутреннего мира. В почвенном покрове снижается Ph, уменьшается буферная почв против кислотных агентов, выщелачиваются элементы питания растений, уменьшается потребление элементов питания растений.
Объяснение:
ответ:Исходное тело ракообразных включает 3 отдела:головной,грудной и брюшной.
ответ:В
Объяснение:Надеюсь