Поживні речовини розщеплюються в шлунково-кишковому тракті.
Виділення шлункового соку регулюється нервовою системою і гуморально.
Нервова регуляція полягає в безумовнорефлекторному та умовнорефлекторному соковиділенні.
Безумовнорефлекторне соковиділення виникає, коли харчова грудка, що потрапляє до шлунка, діє як безумовний подразник, збуджує рецептори його стінок і спричинює вироблення шлункового соку, центр якого міститься у довгастому мозку.
Гуморальна регуляція. Виділення шлункового соку регулюють й біологічно активні речовини (гастрин, серотонін тощо), які виробляються залозами шлунка. Вони, всмоктуючись у кров, посилюють або послаблюють роботу шлункових залоз
Відповідь:
Сперматозоїд - достатньо маленький, бо їх дуже багато, рухливий, має хвостик для більш швидкого пересування бо його функцією є запліднення яйцеклітини, і коли він досягає яйцеклітини хвостик його відривається, він зливається з яйцеклітиною, оболонка якої закривається. На верхівці знаходиться акросома. Це комплекс Гольджі із ферментами для проникнення у яйцеклітину.
В голівці сперматозоїда розташовано ядро і невелика кількість цитоплазми.
Яйцеклітина - нерухома, достатньо велика (бо в ній міститься запас поживних. речовин для зародка та оточена кількома оболонками. Розмір яйцеклітни залежить від кількості поживних речовин в цитоплазмі. Має ядро, яке при заплідненні зливається з ядром сперматозоїда.
До речі, мітохондрії містяться лише в яйцеклітині а в сперматозоїдах їх немає, тому вони передаються лише від материнського организму.
Висновок - яйцеклітина набагато більша за сперматозоїд, і навідміну від нього не рухома це пов'язано з різними функціями цих статевих клітин.
Сперматозоїди утворюються протягом усього життя, попередники яйцеклітини лише в ембріональний період розвитку.
Пояснення: