М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
RomeTo
RomeTo
05.02.2022 13:47 •  Биология

Що спільного та відмінного між сперматозоїдом та яйцеклітиною?

👇
Ответ:
Marrysh
Marrysh
05.02.2022

Відповідь:

Сперматозоїд - достатньо маленький, бо їх дуже багато, рухливий, має хвостик для більш швидкого пересування бо його функцією є запліднення яйцеклітини, і коли він досягає яйцеклітини хвостик його відривається, він зливається з яйцеклітиною, оболонка якої закривається. На верхівці знаходиться акросома. Це комплекс Гольджі із ферментами для проникнення у яйцеклітину.

В голівці сперматозоїда розташовано ядро і невелика кількість цитоплазми.

Яйцеклітина - нерухома, достатньо велика (бо в ній міститься запас поживних. речовин для зародка та оточена кількома оболонками. Розмір яйцеклітни залежить від кількості поживних речовин в цитоплазмі. Має ядро, яке при заплідненні зливається з ядром сперматозоїда.

До речі, мітохондрії містяться лише в яйцеклітині а в сперматозоїдах їх немає, тому вони передаються лише від материнського организму.

Висновок - яйцеклітина набагато більша за сперматозоїд, і навідміну від нього не рухома це пов'язано з різними функціями цих статевих клітин.

Сперматозоїди утворюються протягом усього життя, попередники яйцеклітини лише в ембріональний період розвитку.

Пояснення:

4,4(39 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
duekf
duekf
05.02.2022

Поживні речовини розщеплюються в шлунково-кишковому тракті.

Виділення шлункового соку регулюється нервовою системою і гуморально.

Нервова регуляція полягає в безумовнорефлекторному та умовнорефлекторному соковиділенні.

Безумовнорефлекторне соковиділення виникає, коли харчова грудка, що потрапляє до шлунка, діє як безумовний подразник, збуджує рецептори його стінок і спричинює вироблення шлункового соку, центр якого міститься у довгастому мозку.

Гуморальна регуляція. Виділення шлункового соку регулюють й біологічно активні речовини (гастрин, серотонін тощо), які виробляються залозами шлунка. Вони, всмоктуючись у кров, посилюють або послаблюють роботу шлункових залоз

4,8(13 оценок)
Ответ:
sh0d1
sh0d1
05.02.2022
1)Шляпочные Грибы состоят из 2 Частей:Мицелий(Подземная часть) и Плодовым телом(Надземная часть).Плодовое Тело состоит из Шляпки и Пенька.Собирая Надземную часть грибов,ее надо срезать или перекручивать осторожно отрывать с тем,чтобы мицелий не повредился.
2)Симбиоз(Совместная Жизнь) Дерево Обеспечивает Гриб Органическими Вещами,а Гриб Обеспечивает Дереву Воду и Минеральными Солями.Пример Побдерезник,Подосиновик,Маслята,Рыжик.
3)Грипы Размножаются только Спорами
4)Если Хлеб Остается во влажной и теплом месте,их поверхность покрывает белой плесенью-Этот Белый Плесень называется Мукором.
Нити Мукора состоят из Одной клетки...Клетка сама многоядерная..Развлетление Мукора поднимаются Вверх.На кончиках образуется Головки.Эти Головки называются Спорангиями..Мукор Размножается Бесполым Путем(Спорами)
Мицеллий Сине-Зеленого Цвета-Пеницилл..У Пеницилла Нити Многоклеточные..Споры гриба пеницилл не собраны на головках(как у Мукора),а располагаются в Кисточках..Из Гриба Пеницилл получают Лекарство Пенициллин.
5)Белый Гриб,Шампиньон,Подосиновик,Рыжик,сьедобные Лисички..
6)Старые Сьедобные Грибы со времени образуется Ядовитые вещества,А грибы которые растут на Краю Дорог нельзя есть,потому что Ядовитые
7)Мухомор,Бледная Поганка,Ложные Опята,Ложные Лисички
8)Из Грибов наиболее Полезным Является Лишайник-Лишайники создают первичные условия для распространение других растений
4,4(20 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ