Завдання 4. Сформулюйте підсумки, вставивши пропущені слова у текст. ( ) Хребетні тварини добре пристосовані до існування у різних середовищах . Риби пристосовані до існування у водному середовищі: мають форму тіла; шкіра вкрита і виділяє , що зменшує тертя; кінцівки перетворені на ; забарвлення тіла зверху зазвичай , як дно водойми, а знизу – , як небо.
Амфібії – мешканці двох середовищ – та . Тому вони мають шкіру, яка дозволяє . Тіло зазвичай і притиснуте до землі. Очі прикриті , вушні раковини .
Більшість рептилій – мешканці середовища, до нього плазуни пристосувались таким чином: кінцівки або закінчуються пальцями, пальці закінчуються ; шкіра, вкрита ; очі прикриті , що захищають від пересихання.
Для життя в наземно-повітряному середовищі та польоту птахи мають такі пристосування: тіло, невелика , гнучка , шкіра, вкрита , передні кінцівки перетворені на .
Більшість ссавців пристосовані до життя в середовищі, тому їхня шкіра вкрита і має залози. Але серед ссавців є й такі, що пристосовані до польоту (наприклад, ), до життя у воді (наприклад, ) або у (наприклад, кріт).
Имеют 4 структуры
Первичная - последовательность аминокислот. (пептидные связи)
Вторичная - альфа- спираль (водородные связи)
Третичная - пространственная альфа спирали (глобула) (водородные, ионные, ковалентные, гидрофобные)
Четвертичная бывает не у всех белков.
Белки выполняют функции -- структурные, ферментативные, двигательные, транспортные, защитные, регуляторные.
2. Нуклеиновые кислоты - биополимеры, состоят из нуклеотидов
Нуклеотид состоит --- азотистого основания, углевода и остатка фосфорной кислоты
ДНК - азотисные основания (А-Т, Г-Ц), углевод (дезоксирибоза), остаток фосфорной кислоты. Имеет двойную спираль самоудваиваться. Хранение и передача наследственной информации, образует хромосомы
РНК - азотисные основания (А-У, Г-Ц), углевод (рибоза), остаток фосфорной кислоты.
Три вида РНК:
---иРНК участвует в биосинтезе белка
тРНК кодирует и переносит аминокислоты к месту синтеза белка.
рРНК входит в состав рибосом