Объяснение:
Багато видів рослин поєднують у своєму циклі відтворення як нестатеве, так і статеве розмноження з метою забезпечити оптимальну пристосованість до змін у середовищі та зберегти генетичну різноманітність в популяції.
Візьмімо, наприклад, рослини з роду гібридізів (Primula). У цих рослин найпоширеніше ігається явище гетеростії, коли окремі особини мають два різних типи квітів — одиночні і подвійні. Одиночні квіти виконують функцію статевого розмноження, забезпечуючи перехід генетичної інформації, тоді як подвійні квіти виконують функцію нестатевого розмноження.
Нестатеве розмноження, зокрема вегетативне розмноження, дозволяє рослинам швидко поширюватись в стабільних умовах, коли немає потреби в генетичній різноманітності. Однак, статеве розмноження, яке відбувається за до пилку та запилення, важливе для змішування генетичного матеріалу між різними особинами. Це забезпечує генетичну різноманітність в популяції та сприяє адаптації до змін у середовищі, таким чином покращуючи шанси на виживання популяції в умовах зміни клімату, хвороб або хижаків.
Отже, поєднання нестатевого й статевого розмноження у багатьох рослинних видів є стратегічним механізмом для забезпечення життєздатності та пристосованості популяції до непередбачуваних змін у середовищі
Ембріогенез людини – розвиток організму людини від зиготи до народження
ЕТАПИ ЕМБРІОГЕНЕЗУ: Передзародковий- 1 тиждень ,Зародковий -2-8 тижні, Плідний -9-40 тижні
Передзародковий період триває від утворення зиготи до формування зародка, який імплантується в ендотелій матки. Після запліднення зигота через кілька годин починає активний поділ шляхом мітозу і переміщується по матковій трубі до матки. Через кілька діб формується скупчення із 12 – 16 клітин, яке називається морула. Мітотичний поділ продовжується, й через 5 діб утворюється бластула – стадія, що нагадує кульку. Ця кулька утворена одним шаром клітин та має порожнину всередині. У людини ця стадія має назву бластоциста. Вона складається з близько сотні клітин. Сукупність мітотичних поділів зиготи, що закінчуються утворенням бластоцисти, називають дробленням. На 7-й день після запліднення відбувається імплантація – занурення бластоцисти в слизову оболонку матки.
Зародковий період триває від моменту імплантації до утворення плоду.Потрапивши в матку, зародок починає швидко розвиватись.Відбувається гаструляція, під час якої формуються три зародкові листки: ектодерма, мезодерма й ентодерма. Також утворюються зародкові оболонки. Далі починається гістогенез – формування тканин та органогенез – утворення органів. У ньому виокремлюють фазу нейруляції, коли утворюється осьовий комплекс органів: нервова трубка, травна трубка та хорда, та фазу формування інших органів. Вже на 16-18 день у зародка, що має розмір з рисове зерно є серце, зачатки вух, очей, головного мозку. Наприкінці зародкового періоду зародок має всі органи, властиві дорослій людині. З цього часу його називають плодом.
Плідний період: плід розвивається у плодовому міхурі, що розміщений всередині матки й утворений тканинами організму матері й зародковими оболонками. З 18 тижня плід починає рухатись, а з 28 реагувати на звуки. На 9-му місяці вагітності маса плоду досягає 3-4 кілограм, а довжина приблизно 50 сантиметрів. У плідному періоді відбувається морфогенез – удосконалення форми органів.
Объяснение: в таблицю самостійно додай данні з тексту
кароче
1+
2+
3+
4+
5-
6-
7+
8+